Telekom bir yandan bot bir yandan ‘fenomen’ satın aldı

Dünkü şebeke skandalının ardından tepkilerin odağında olan Türk Telekom bugün önce 10 gb internet hediye etti. Ardından sahte bot hesaplar ve yüksek takipçili sözde fenomenleri devreye soktu.

Telekom bir yandan bot bir yandan ‘fenomen’ satın aldı

İstanbul’da kent genelinde hissedilen ve merkez üssü Marmara Denizi Silivri açıkları olan 5,8 büyüklüğünde deprem sonrasında mobil hat şebekesinde kesintiler yaşandı.

Sadece İstanbul’da değil yurt çapında Türk Telekom kullanıcılar gece yarısına kadar şebeke sorunu yaşadı.

Türk Telekom dün akşam saatlerinde twitter hesabından açıklama yaptı. Açıklamada “Merkez üssü Silivri olan deprem sebebiyle, mobil hatlardaki yoğunluk kaynaklı kesinti söz konusu olmakla beraber, sabit ses, genişbant ve fiber altyapımızda herhangi bir kesinti ve sorun bulunmadığını belirtiriz. Sarsıntıdan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz” denildi.

10 GB İNTERNET HEDİYE

5.8 büyüklüğündeki depremde sonra hizmet veremeyen ve vatandaşların büyük tepkisini çeken Türk Telekom’dan şaka gibi açıklama geldi.

Türk Telekom‘dan yapılan özür açıklamasında “Yaşanan bu olumsuzluğu bir nebze de olsa telafi edebilmek adına, tüm mobil abonelerimize 2 ay boyunca aylık 5 GB, toplam 10 GB mobil internet tanımlanacaktır.
Tüm müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” ifadeleri yer aldı.

SOSYAL MEDYADA ‘ADAMSIN TELEKOM’ ETİKETİ

Sosyal medyada #adamsınTelekom etiketiyle binlerce mesaj paylaşıldı.

Ancak kısa sürede bu tweet’leri atanların ya sahte hesap ya da para karşılığı tweet atan yüksek takipçili hesaplar olduğu ortaya çıktı.