Tepki çeken manşeti atan editör istifa etti

featured
service

ABD’nin Philadelphia kentinde polis şiddeti sonucu siyahi Amerikalı George Floyd’un hayatını kaybetmesiyle başlayan protesto, kundaklama ve yağmalamaların ardından ‘Binalar da Önemli’ manşeti atan yerel gazetenin editörü tepkiler üzerine istifa etti.

ABD basınında yer alan haberlere göre, The Philadelphia Inquirer gazetesi, protestolar sırasında ”iş yerlerinin zarar gördüğü” gerekçesiyle ”Binalar da Önemli” manşeti atan editör Stan Wischnowski’nin istifa ettiğini açıkladı.

Sputnik’in aktardığına göre; Gazete, atılan manşetin “çok büyük bir hata” olduğunu kabul ederek özür diledi. Gazetenin manşetine, çalışanları da tepki göstermiş ve kınamıştı.

​46 yaşındaki George Floyd’un geçen hafta pazartesi günü dolandırıcılık şüphesiyle Minneapolis’te polisler tarafından gözaltına alınırken bir polisin uzun süre ensesine diziyle basması sonucu hayatını kaybetmesi, ülkede siyahilere yönelik polis şiddeti ve ırkçılık tartışmalarını tekrar alevlendirmişti.

Protestolar, olayların başladığı Minneapolis’ten ülke genelinde pek çok kente sıçramış, birçok eyalette ulusal muhafızlar görevlendirilmişti.

 

Tepki çeken manşeti atan editör istifa etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!