Nevzat Tarhan’dan tepki çeken Neslican paylaşımı: Ölüm bilinci olsaydı…

Prof. Dr. Nezat Tarhan'ın Neslican Tay'ın ölümüyle ilgili 'Dinlerin hayata anlam katma ve teselli gücünden faydalanabilseydi hastalığı düşman gibi görmezdi' dedi. Tarhan'ın mesajı tepki çekti.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nezat Tarhan’ın kanserle mücadelede hayatını kaybeden Neslican Tay‘la ilgili mesajı tepki çekti.

Tarhan Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

#neslicantay kızımız çok çile çekti ama ümidini kaybetmedi, Ölümle yüzleşebilseydi #ölümbilinci ne sahip olsaydı, seküler dünyanın dünyasallaşma rüzgarına kapılmasaydı dinlerin #hayataanlamkatma ve #teselligücü nden faydalanabilseydi hastalığı düşman gibi görmezdi diye düşündüm.

Tarhan’ın paylaşımına sosyal medyadan binlerce tepki mesajı geldi. İşte onlardan bazıları…

Kansere karşı mücadelesiyle milyonlara umut olan Neslican Tay’ın cenazesi dün hayatını kaybettiği hastaneden alındı. Neslican’ın dayısı Ömer Yazıcı, ‘Biz iki sene evvel, Neslican’ın bacağını kestiğimiz zaman bacağını bırakmamıştık hastanede. Onu memleketimizde, Rize’de gömmüştük. Cenazesini de bacağının yanına, bedenini bütünleştireceğiz orada’ dedi.

ERGENEKON KUMPASINDA ‘TANIKLIK’ YAPMIŞTI

Ergenekon davasının FETÖ’cü mahkemedeki “kamu tanığı” olan Nevzat Tarhan, o dönem Cemaat’in ABANT toplantılarının müdavimiydi. Gazeteci yazar Hikmet Çiçek, Aydınlık gazetesindeki 18 Kasım 2016 tarihli yazısında Tarhan’ı şu sözlerle anlatmıştı:

“İlginç bir ‘bilim adamı’ Tarhan, kendisini ‘psikolojik savaş uzmanı’ gibi görüyor. Asıl mesleği psikiyatr. ‘Zihin kontrolü’ üzerine araştırmalar yapmış. ‘Solculuk hastalıktır’ diyecek kadar ‘bilimsel’ düşünen Tarhan, 1996’da TSK’dan ’emekli olmak zorunda’ kalmış. Tarhan, 2010’dan sonra FETÖ’nün ‘irfan yuvalarından’ Üsküdar Üniversitesi’nin rektörlüğünü yaptı. Cemaatin önemli etkinliklerinden Abant Toplantıları’nın müdavimlerinden biriydi.

Nevzat Tarhan, 2012 yılında Ergenekon davasında ‘kamu tanığı’ olarak dinlendi. GATA’da görev yaparken Ergenekon örgütünün varlığını İsmail Hakkı Karadayı’nın bir devre arkadaşından duyduğunu ciddi ciddi anlattı. Örgütün 100-150 kişiden oluştuğunu, Karadayı’nın üsteğmenliğinden beri bu örgüte üye olduğunu söyledi!”

Çiçek, yazısını ‘”‘Psikolojik Savaş / Gri Propaganda’ adlı kitabıyla övünen Tarhan’ın bir psikiyatra ihtiyacı olduğu çok açık!” ifadeleriyle bitirmişti.

 

VİDEO- İşte Neslican Tay’ın son konuşması