Terör mağdurlarının konut sahibi olması için kura çekildi

Şırnak'ta PKK'lı teröristler tarafından kazılan hendekler yüzünden evleri yıkılan aileler, TOKİ'nin inşaatı tamamlanan 426 konutu için kura çekti.

Şırnak’ta PKK‘lı teröristler tarafından kazılan hendekler yüzünden evleri yıkılan aileler, TOKİ‘nin inşaatı tamamlanan 426 konutu için kura çekti.

TOKİ’nin inşa ettiği 5 bin 716 konuttan 426’sının yapımı tamamlandı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü Nihat Ürper, yılsonunu kadar tüm konutların dağıtımının tamamlanacağını belirterek, “Şırnak merkezde yapmış olduğumuz 3’üncü kura çekimimiz. Bugün İsmetpaşa ve Gazipaşa mahallerinde 426 konutun hak sahabinin belirlenmesi için kura çekeceğiz. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Önümüzdeki süreçte 25 günde bir kuralar çekip sene sonuna kadar biten bütün konutları teslim edeceğiz” dedi.

Kura çeken vatandaşlardan Şahin Ürper, “9-10 ay Şırnaklılar çevredeki illere göç etmişti. Şu anda mağdur olan halk kura gününü beklemekte. Herkes kendi evine kavuşacağı günü beklemektedir. Artık huzur, güven istiyoruz. Artık ölmek, kan dökmek, gözyaşı istemiyoruz. Kuramızı çektik 6 dairemizi aldık. Devlet yıkılan dairelerimizi verdi. Allah devletimizden ve emeği geçenlerden razı olsun” diye konuştu.