Terör örgütü temsilcileri Beyaz Saray'da

PYD'nin sözde meclis başkanı ABD'de Beyaz Saray ve Senatoda ağırlandı. ABD'li senatörler terör örgütüne desteklerini yinelediler.

Terör örgütü temsilcileri Beyaz Saray'da

VERYANSIN TV

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'ye bağlı "Demokratik Suriye Meclisi" (MSD) dün yaptıkları açıklamada, Moskova ve Washington’da 2 toplantı gerçekleştirdiklerini duyurdu.

İlk görüşmeyle ilgili olarak, “Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın resmi daveti üzerine, MSD ve İlham Ehmed’in aralarında olduğu Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi'nden bir heyet, Mikhail Bogdanov’da bulunduğu Rusya Dışişleri Bakanlığı temsilcileriyle bir araya geldi” denildi.

İlham Ehmed’in yer aldığı MSD heyeti ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov arasında Eylül 2020'de bir toplantının gerçekleştirilmişti.

PKK/PYD HEYETİ BEYAZ SARAY'DA AĞIRLANDI

Beyaz Saray yetkilileri, Washington'da bulunan PYD heyetine, Joe Biden yönetiminin terör örgütü PYD ile ortaklığı ve ülke güçlerinin bölgede kalması konusundaki taahhüdünü yineledi.

Dün Beyaz Saray'da gerçekleşen görüşmede, ABD tarafı, terör örgütüne desteğini dile getirdi. 

Terör örgütü temsilcileri, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Küresel Anti-terörizm komitesinden Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi üyesi Temsilci Schneider gibi ABD Kongresi'nin üyeleriyle görüştü. 

PYD uzantıları geçen hafta Washington'a ulaşmıştı. 

TERÖR ÖRGÜTLERİNE 117 MİLYON DOLAR

ABD Temsilciler Meclisi, önceki gün 2022 mali yılına ait savunma harcamaları için 778 milyar dolarlık Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa Tasarısını onaylamıştı. Onaylanan bütçeye göre YPG/PKK'nın da içinde bulunduğu Suriye'deki gruplara 177 milyon dolar yardımda bulunulacak.

İlgili haber: Temsilciler Meclisi onayladı! İşte ABD'nin, YPG'ye yapacağı yardımlar...