‘Terör örgütüyle iltisaklı kişi Arınç’ın yatak odasına girebiliyor’

FETÖ'den ihraç edilenlere sahip çıkan Bülent Arınç'a tepki gösteren Ersoy Dede, Arınç'ın etrafının FETÖ'cülerle sarılmış olmasına dikkat çekti.

‘Terör örgütüyle iltisaklı kişi Arınç’ın yatak odasına girebiliyor’

FETÖ ve PKK ilişkisi iddiasıyla kamudaki görevlerinden atılanlar için ‘KHK’lılardan özür diliyorum’ diyen Bülent Arınç‘a tepki dinmiyor.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Star gazetesinin yazarı Ersoy Dede, son yazısında Arınç’ın etrafındaki FETÖ’cülere dikkat ederek “bir ismin hayatında, bu kadar çok Fetöcü olması bir ulusal güvenlik sorunu değil midir?” diye sordu. İşte o yazıdan bir bölüm:

Bülent Arınç’ın etrafında ne kadar çok FETÖ’cü varmış.. Kendi anlattı.. Mesela evine temizliğe gelen bir hanım varmış. Daire başkanlığından atılmış.. Bir kadın daha.. Bunun da polis olan eşi ihraç edilmiş.. Sonra pazarda limon satmaya çalışırken limon tablası kafasına geçirilmiş biri.. Kırıkkale’den yumurta getirip satan bir genel müdür yardımcısı ve benzin istasyonunda pompacılık yapan bir Danıştay hakimi.. Bir de lokantada bulaşıkçılık yapan bir genel müdür.. Sayın Arınç’ın tek cümlede verdiği 10 örneğe bakacak olursak etrafında KHK’lılar dışında kimse yok gibi görünüyor. Pardon da böyle önemli bir ismin hayatında, bu kadar çok Fetöcü olması bir ulusal güvenlik sorunu değil midir?. Düşünsenize devletin ‘terör örgütüyle iltisaklı’ olduğu iddiasıyla kamu dairelerinin dışına attığı bir isim Arınç’ın yatak odasına kadar girebiliyor.. İşin bu tarafı biraz sorunlu gelmedi mi size de?