Thodex'in kurucusu MHP'li Sancaklı'nın oğlunun rezidansında karantinada kalmış

2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığı iddia edilen kripto para alım satımı yapılan Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in koronaya yakalandığında MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın oğlu Mert Sancaklı'nın rezidans dairesinde karantinada kaldığı iddia edildi.

Thodex'in kurucusu MHP'li Sancaklı'nın oğlunun rezidansında karantinada kalmış

Hürriyet'te yer alan habere göre, yaklaşık 1 ay önce koronavirüse yakalanan Faruk Fatih Özer, kendisiyle aynı zamanda koronaya yakalanan başka bir şirketten ortağı MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı’nın rezidans dairesinde karantinada kaldığı belirtildi.

Özer’in emekli bir polisi yakın koruma tuttuğu, son dönemde de korumasının yanında hiç ayırmadığı öne sürüldü. Özer’in Arnavutluk’a kaçarken geride bıraktığı otomobillerinin kendi üzerine kayıtlı olmadıkları tespit edildi.

NE OLMUŞTU?

2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığı belirtilen ve hakkında kırmızı bülten çıkarılan kripto para alım satımı yapılan Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer ile MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın oğlu Mert Sancaklı'ın "Hoppara Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri” adlı bir şirkette ortak olduğu ortaya çıkmıştı.

MHP’li vekilin oğluyla Thodex’in kurucusunun ortak şirketi çıktı

Saffet Sancaklı yaptığı açıklamada, "Gündemdeki bu konuda oğlumun ve şahsımın en küçük dahli olmadığına dair bütün değerlerim, namusum ve şerefim üzerine and içerim" ifadelerini kullanmış, oğlunun ortak olduğu ortaya çıkan şirkete değinmemişti.

MHP’li Saffet Sancaklı’dan Thodex açıklaması