THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı istifa etti! Yeni Başkan belli oldu

featured

Türk Hava Yolları’nda (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı görevinden istifa etti. Aycı’nın yerine şirkette Yatırım ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Bolat geldi.

THY’de bugün gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısında İlker Aycı’nın istifasının ardından Prof. Dr. Ahmet Bolat Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı olarak seçildi. THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, doktorasını Michigan Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği alanında yapan Ahmet Bolat’ın THY ailesine 2005 yılında Strateji Geliştirme, Filo Planlama, Yatırım Yönetimi ve Ar-Ge’den sorumlu başkan olarak katıldığı belirtildi. Bolat’ın 2012 yılından bu yana ise şirkette genel müdür (yatırım ve teknoloji) yardımcısı olarak görev yaptığı kaydedildi.  

KURUL ÜYELERİNE TEŞEKKÜR

Açıklamada THY Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Prof. Dr. Ahmet Bolat’ın görüşlerine de yer verildi. Bolat, “Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanlığı görevini üstlenmiş bulunuyorum. Öncelikle bana bu görevi tevdi eden kurul üyelerine teşekkür ederim. Layık görüldüğüm görev ve sorumluluğun ne derece önemli olduğunun farkındayım.  

Ülkemizin gökyüzündeki gururu olan ve uzun yıllardır görev yapma şansı bulduğum şirketimizin küresel başarı yolculuğunda çok daha iyi yerlere ulaşması için tüm arkadaşlarımızla birlikte gayret göstereceğiz. 84 milyon vatandaşımızın ortak değeri olan Türk Hava Yolları’nın yeni başarı hikayelerini inşallah hep birlikte yazacağız. Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan ayrılan M. İlker Aycı ile yönetim kurulu üyeliğinden ayrılan Muzaffer Akpınar ile Mithat Görkem Aksoy’a şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına yapmış oldukları değerli hizmetler için kamuoyu önünde bir kez daha teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışma hayatında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

YÖNETİM KURULUNA İKİ YENİ ÜYE

Öte yandan, açıklamada Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararla, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Avdagiç ile Kaptan Pilot Mehmet Kadaifçiler’in THY Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildiği bildirildi. Kadaifçiler’in, aynı zamanda Uçuş işletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandığı duyuruldu.  

‘EMİNE ERDOĞAN’IN YAKINI DA…’

İYİ Parti İstanbul İl Teşkilatı Kurucu Yönetim Kurulu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi Üyesi Ali Kıdık, Türk Hava Yolları (THY) ile ilgili iddialarına yenilerini ekledi. Kıdık, yerine getirilecek ismi de açıklarken üç yönetim kurulu üyesinin daha istifa ettiğini ileri sürdü. Kıdık’ın iddiasına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın yakını, THY Genel Müdür Yardımcısı Baran Gülbaran da istifa eden isimler arasında.

Kıdık, “THY Genel Müdür Yardımcısı Baran Gülbaran yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat’a istifasını sundu. Gülbaran, Uçuş İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunuyordu. Kazakistan tahliye operasyonunda uçağı kullanan kaptandı. Gülbaran, Emine Erdoğan’ın yakınıydı” dedi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı istifa etti! Yeni Başkan belli oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 ay önce

    şimdi burasıda bozulacak.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!