TIME listeye teröristleri de aldı! YPG’liler ‘yılın kişisi’ adayı…

Amerikan TIME dergisi, her yıl seçtiği 'Yılın Kişisi' için terör örgütü YPG'yi de seçti. Derginin internet sitesinden açılan oylama sayfasında, 'Suriyeli Kürtler' diye tanıtılan YPG'liler için 'IŞİD'i yenilgiye uğrattıktan sonra tecrit edildiler' ifadesi kullanıldı.

TIME listeye teröristleri de aldı! YPG’liler ‘yılın kişisi’ adayı…

ABD merkezli Time dergisi her yıl yaptığı ‘Yılın kişisi’ anketinde adaylar arasında YPG’li teröristler de yer aldı. Derginin anketinde teröristler için ‘IŞİD’i yenilgiye uğrattıktan sonra tecrit edildiler’ ibaresinin kullanılması dikkat çekti.


Listede aday gösterilen isimler arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump’a yönelik azil soruşturmasının önünü açan ‘Muhbirler’, İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Greta Thunberg’in başını çektiği iklim değişikliği eylemcileri, Hong Kong’daki protestocular da yer alıyor.

TIME dergisi, o yıla damgasını vuran isimleri her yıl ‘Yılın Kişisi’ olarak seçiyor ve son sayısında bu kişilere özel kapaklar tasarlıyor. Son yıllarda aday listesi önce internetten oylamaya sunuluyor, sonrasında derginin editörleri finalistler arasından tercihlerini belirliyor.