İstanbul’daki Tinder avında ikinci perde!

Tinder avcısı Sierra Lioneli Alie Koroma'nın Belçikalı Profesör Carolina Berrocal'dan aldığı 7.5 milyon liranın 5 milyonuyla İstanbul Aksaray'da 5 milyon lira sermayeli "Salone Turk" adlı eğitim danışmanlık şirketi kurduğu ortaya çıktı. Marmara Üniversitesi'nde siyaset okuyan Koroma'nın aynı zamanda Belçikalı profesörden aldığı paralarla evlendiği öğrenildi. 

featured

Popüler arkadaşlık uygulaması Tinder’da çok sayıda kadını milyonlarca dolar dolandıran İsrailli Simon Leviev vakasının bir benzeri İstanbul’da yaşandı. Rotterdam Uluslararası İş Fakültesinde profesör olan Carolina Berrocal 2 çocuğunun babasını 2020’de kaybedince bunalıma girdi.

Belçika’da yaşayan kadın bu yıl Tinder’a üye olmuş çok geçmeden de Hollandalı Patrick Anderson ile tanışmıştı. Yol ve köprü projelerinde çalışan bir mühendis olduğunu söyleyen Anderson, makine ve parça almak için kısa süreliğine İstanbul’a seyahat edeceğini anlattı.

‘İSTANBUL’A GİTTİM’ BAHANESİ

İstanbul’a geldiğini iddia eden adam, makine alımı için ödeme yapmak istediğini, hesabında 690 bin dolar olduğu halde internet iyi çekmediği için yapamadığını iddia ederek profesörden firmaya 300 bin dolar göndermesini rica etti.

Erkek arkadaşını zor durumda bırakmak istemeyen Berrocal, parayı atmıştı. Otelde mahsur kaldım, hesabım bloke edildi gibi çeşitli bahanelerde yaklaşık 7 Milyon 500 bin lira dolandırdı.

HOLLANDALI İŞ İNSANI YERİNE AFRİKALI ÖĞRENCİ ÇIKTI

Durumdan şüphelenen kadın, bu son diyerek transferi yaptı ve gönderdiği paraların hepsini geri istemişti. Anderson, düzenlendiği sahte belge ile kendisine 10 milyon dolar gönderildiğini belirten hesabındaki blokeyi kaldırmak için 200 bin dolar gerektiğini söyleyince; Carolina, şüphelerinin peşine düşmüştü.

Erkek arkadaşı sandığı adamı araştırmaya başlayan profesör kadın, Patrick Anderson isminin sahte, fotoğraftaki kişinin ise Amerikalı bir yaşam koçu olduğunu, para gönderdiği kişilere ulaşarak şahsın İstanbul Marmara Üniversitesi’nde Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencisi Sierra Leonelı Alie Koroma olduğunu öğrenmişti.

EVLİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Çareyi savcılıkta arayan Berrocal avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Soruşturma dosyasında yeni detaylar gün yüzüne çıktı.

Sabah’tan Deniz Yusufoğlu’nun haberine göre; Tinder’da sahte profil açıp kadınların güvenini kazanıp ardından iş bahanesiyle dolandırmayı hedefleyen Tinder avcısı Alie Koroma’nın evli olduğu ortaya çıktı.

5 MİLYONLUK ŞİRKET KURDU

Tinder profiliyle ortak hiçbir özelliği bulunmayan Koroma’nın, profesörden tırtıkladığı paralarla geçtiğimiz Haziran ayında 5 milyon lira sermayeli Salone Turk Eğitim Danışmanlık şirketi kurduğu ortaya çıktı. Alie Koroma, Caroina Berrocal’nın para göndermesi için her defasında farklı hesap bilgisi verdiği de öğrenildi.

Koroma’nın ayrıca Belçikalı profesörü ağına düşürebilmek için “patrickandersonjack”, “jack_patrick007” ve “Patrick Anderson” adları altında 3 ayrı sahte sosyal medya hesabı açtığı, kullandığı profil fotoğraflarının ise Amerikalı yaşam koçu ve yazar Jordan Bach’e ait olduğu ortaya çıktı.

4 KİŞİ HAKKINDA DAHA SUÇ DUYURUSU

Carolina Berrocal, para gönderdiği dört banka hesabı sahibi kişinin de ismini savcılıkla paylaşarak bu kişilerin de olayla bağlantısı olabileceğini belirterek suç duyurusunda bulundu.

Savcılık tarafından olayla ve kişilerle alakalı soruşturma başlatıldı.

İstanbul’daki Tinder avında ikinci perde!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 ay önce

  Yillarca siz onları sömürdünüz,hala da sömürüyorsunuz .

  Bunu da atın intikamı olarak görseniz ne çıkar…

  • Eyvallah da, bunu kendi ülkesinde yapsın Türkiye’ de değil..
   Bu zibidi kurduğu şirketle bizim ülkemizde kimbilir kimleri dolandıracaktı..

   Cevapla
 2. 2 ay önce

  Valla bu arap kardeşi sınır dışı eşi dostuyla,parası pulu ne varsa el koyup sonra kandırılan kadının hukukuna baksak iyiydi.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!