Tıp camiası çok değerli bir üyesini daha kaybetti

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi dahiliye profesörü Dr. Seyit Mehmet Kayacan geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. Kayacan, hastaları ve öğrencileri tarafından çok sevilen, Çapa Tıp'ta örnek gösterilen bir isimdi.

Tıp camiası çok değerli bir üyesini daha kaybetti

İstanbul Üniversitesi, Çapa Tıp Fakültesi ve tüm tıp camiasına bir acı haber daha duyurdu. İÜ sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Tıp Fakültemizin değerli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Seyit Mehmet Kayacan’ı geçirdiği kalp krizi sonrası kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhum hocamıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve tıp camiasına başsağlığı diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.


İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Tufan Tükek de sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Bir üzücü haber daha. Çok sevdiğim mesai arkadaşım Prof. Dr. Seyit Mehmet Kayacan’ı kaybettik. Kalbine yenik düşen kardeşime Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Prof. Cemil Taşçıoğlu’nun koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirmesi üniversiteyi ve sevenlerini yasa boğmuştu.