Tıp fakültesi öğrencileri için ‘askıda steteskop’ kampanyası

Tıp fakültesi öğrencileri fiyatı 800 lirayı aşan kalp ve akciğerleri dinlemek amacıyla kullanılan stetoskopu yüksek fiyatından dolayı alamadığından sosyal medyada stetoskop dayanışması başlattılar.

Tıp fakültesi öğrencileri için ‘askıda steteskop’ kampanyası

Hekimlerin kalp ve akciğerleri dinlemek için kullandığı stetoskop fiyatlarının yükselmesiyle her tıp fakültesi öğrencisinin ikinci sınıftan itibaren elinin altında bulunması gereken steteskopu öğrencilerin alması ise zorlaştı.

Bunun üzerine ise öğrenciler sosyal medyada stetoskop dayanışması başlattılar.

“SteteskopsuzTıbbiyeliOlmaz” etiketiyle sosyal medyada başlayan dayanışmaya kimi kullanıcılar babasından kalma 50 yıllık steteskopu bağışlarken Medikritik internet sitesinin de işin içine girmesiyle dayanışma büyüdü…

Para kabul edilmeyen kampanyada stetoskop bağışlayanlara ihtiyaç sahibi öğrencilerden alınan adres bilgileri iletiliyor ve oraya postalanıyor.

Steteskopu olmayan bağışçılar ise önerilen medikale veya kendilerinin tercih edeceği bir medikale ödemeyi yaptığı taktirde stetoskop öğrenciye kargolanıyor.

Askıda Stetoskop kampanyası, steteskop ihtiyacı olan öğrenci ile stetoskop bağışlayacak kişiler arasında köprü görevi görerek dayanışmayı ve paylaşımı artırmayı hedefliyor.

Bağış yapmak isteyenler bu linkteki formu doldurmalı:

https://medikritik.com/askida-steteskop-bagis

Stetoskop ihtiyacı olan öğrenci ise bu linkteki formu doldurmalıdır:

https://medikritik.com/askida-steteskop-ogrenci-kayit