Halk otobüsü şoförü karantinadan kaçmış

Taksim Tarlabaşı Bulvarı'nda trafik polisleri ekiplerince gerçekleştirilen denetimlerde karantinada olması gereken halk otobüsü şoförü yakalandı. Şoför hastaneye kaldırılırken otobüsteki yolcular ise hastane yerine başka otobüslere bindirilerek seyahatlerine devam ettirildi.

Halk otobüsü şoförü karantinadan kaçmış

Otobüslerde ve taksilerde maske ve sosyal mesafe denetimi yapan ekipler, şoförlerin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması ile araçların ruhsat ve sigorta durumlarını kontrol etti.

Kurtuluş-Yenikapı hattında sefer yapan 34 ZC 0558 plakalı özel halk otobüsünü durduran ekipler, yaptıkları kontrolde otobüs şoförü Aydeniz'in temaslı kişi olduğunu ve evde karantinada bulunması gerektiğini tespit etti.

3 BİN 150 LİRA CEZA YAZILDI

Bunun üzerine otobüsteki yolcuları indiren ve başka otobüse bindirerek gönderen ekipler, şoför hakkında karantina kurallarına uymadığı için 3 bin 150 lira ceza yazdı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri, Aydeniz'i ambulansla hastaneye götürdü.

Özel Halk Otobüsü dezenfekte edildikten sonra başka bir şoföre teslim edildi.

HES KODU ZORUNLU HALE GETİRİLMİŞTİ

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgelerle şehir içi toplu ulaşım araçlarında, kişiselleştirilmiş akıllı seyahat kartı kullanılan şehirlerde HES kodu zorunlu hale getirilmişti.