Törende kriz... Erdoğan'ın mesajı okunurken sırtını döndü

CHP Kadıköy İlçe Başkanı, Erdoğan'ın mesajı okunurken arkasını döndü. AKP'den tepki geldi. CHP'li başkan, Protestonun programda olmamasına rağmen okunan mesajdaki bazı ifadeler nedeniyle yapıldığını belirtti.

Törende kriz... Erdoğan'ın mesajı okunurken sırtını döndü

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıldönümü, bütün valilik ve kaymakamlıklar tarafından düzenlenen resmi törenlerle kutlanıyor.

Kadıköy Kaymakamlığı tarafından düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili mesajı okunurken, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin tören alanına sırtını döndü. 

AKP KINADI

AKP Kadıköy İlçe Başkanı Fatih Kaya, CHP İlçe Başkanı Ali Narin’in tören alanına sırtını döndüğü fotoğrafı paylaşarak, "30 Ağustos Zafer Bayramı resmi töreninde Atatürk'e ve başkomutan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a saygısızca davranan Kadıköy Chp ilçe başkanı Ali Narin'i şiddetle kınıyorum" dedi.

Ayrıca AKP Kadıköy İlçe Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada da da Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yapılan "saygısızlıktan" dolayı özür dilemesi talep edildi.

NEDEN SIRTINI DÖNDÜ?

CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin’in tören alanına sırtını dönmesine neden olan protestonun, Kadıköy Kaymakamlığı tarafından siyasi partilere gönderilen tören davetinde Erdoğan’ın mesajının okunacağına dair bir bilgi olmamasına rağmen bu metnin okunması ve okunan mesajdaki bazı cümlelerin muhalefeti hedef alan ifadeler ve siyasi mesaj içerdiği gerekçesiyle yapıldığı öne sürüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99 yıldönümü  nedeniyle yayımladığı mesajında “Allah'ın yardımı, kalbi bizimle çarpan dostlarımızın desteği ve necip milletimizin samimi duasıyla inşallah bu umutları boşa çıkarmayacağız. İçimizdeki kimi bedhahlara rağmen, zalimler karşısında mazlumun hakkını savunmaya, tüm dünyada barışın, adaletin ve özgürlüğün hakim olması için gayret göstermeye devam edeceğiz” ifadelerine yer vermişti.