Trabzonspor’dan Ünal Karaman kararı

Trabzonspor yönetimi, teknik direktör Ünal Karaman ile yolları ayırma kararı aldı.

Trabzonspor’dan Ünal Karaman kararı

Beinsports’un son dakika haberine göre, Trabzonspor yönetimi, teknik direktör Ünal Karaman ile yolları ayırma kararı aldı.

Tecrübeli teknik adam, bordo-mavili takımın başında çıktığı 71 maçta 36 galibiyet, 18 beraberlik ve 17 mağlubiyet yaşadı.

Trabzonspor, Süper Lig’de topladığı 32 puanla ilk yarıyı üçüncü sırada tamamladı.

TARAFTAR TESİSLERE KOŞTU

Mehmet Ali Yılmaz Tesislerine gelen çok sayıda Trabzonsporlu taraftar, görevinden ayrıldığı iddia edilen teknik direktör Ünal Karaman lehine tezahüratlarda bulundu.

Bu arada, güvenlik görevlileri, tesislerin çevresinde ve taraftarların bulunduğu yerde önlem aldı.

Twitter’da #ÜnalHocamYanındayız etiketiyle 100 binden fazla mesaj paylaşıldı.

ÜNAL KARAMAN VE AHMET AĞAOĞLU ARASINDA NE OLMUŞTU?

Konyaspor maçı sonrası kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu oynanan futbolu ”Haftalardır öne geçtikten sonra baskı yiyoruz, bu alışkanlıktan kurtaramadık. Konyaspor biraz daha şanslı olsa yine farklı bir skor çıkabilirdi. İlk yarı öne geçiyorsunuz, 50 dakika baskı yiyorsunuz’’ sözleriyle eleştirmişti.

Ünal Karaman ise bu sözlere, “Bu takımın teknik sorumlusu olarak sinecek değilim. Ama bazen kişilerin karakterleri, kimlikleri, oturdukları koltuklar, bulunduğu pozisyonlar taraftar kimliğinin hiçbir zaman önüne geçmiyor. Her ne kadar Sayın Başkan böyle bir ifade kullanmış olsa da başkan kimliğinden daha ziyade zaman zaman taraftarlığını hatırlayabiliyor. Taraftar olarak eleştiri yapabiliyor. Taraftarın her türlü söylemine saygı duyuyoruz, anlayışla karşılıyoruz. Sonuçta ‘taraftardır, normaldir’ diyoruz. Eğer başkan olarak bir araya geldiğimiz ortam içinde kullanacak olursa sizler önünde söylemem ama konuşacağımız özelde söyleyeceğim şeyler olabilir. Her taraftarın söylemine cevap verecek pozisyonda görmüyorum kendimi. Kapalı kapılar ardında Sayın Başkan’la her şeyi konuşuyoruz ama anlamak istediği konular varsa, yine cevap verip konuşabiliriz” sözleriyle cevap vermişti.