TRT, Ezgi Mola'nın rolünü sonlandıracak mı? Masumlar Apartmanı belirsizliği

Masumlar Apartmanı dizisinde canlandırdığı Safiye karakteriyle sezona damga vuran Ezgi Mola, TRT yönetimini rahatsız etti. Oyuncunun, diziye devam edip etmeyeceği önümüzdeki günlerde belli olacak.

TRT, Ezgi Mola'nın rolünü sonlandıracak mı? Masumlar Apartmanı belirsizliği

TRT 1 ekranında yayınlanan Masumlar Apartmanı dizisinde canlandırdığı Safiye karakteriyle hayran kitlesini bir hayli arttıran Ezgi Mola’nın yangın felaketi hakkında yaptığı paylaşımlar yüzünden TRT yönetimini kızdırdığı iddia edildi.

Marmaris Hisarönü'ndeki yangınlar henüz kontrol altına alınamamışken, TRT muhabirinin 'yangın tamamen durduruldu' açıklaması sosyal medyada tartışma yaratmıştı. TRT Haber'de üst düzey bir yetkili tarafından yapılan açıklamada, "Bir cümleyi kesip dolaşıma sokuyorlar. TRT Haber yalan söylüyormuş, yangını gizliyormuş gibi yapıyorlar" ifadeleri kullanıldı.

‘YAZIKLAR OLSUN’ DİYEREK TEPKİ GÖSTERDİ 

TRT'de ekrana gelen Masumlar Apartmanı dizisinde Safiye karakterini canlandıran Ezgi Mola ise sosyal medyada 'yangın tamamen durduruldu' diyen TRT Haber'e "Yazıklar olsun!" diyerek tepki gösterdi.

BU ÇIKIŞI TRT YÖNETİMİNİ KIZDIRDI

Snob Magazin’de yer alan Arif Hür'ün haberine göre geçtiğimiz günlerde TRT Genel Müdürlüğüne getirilen Mehmet Zahid Sobacı ve TRT Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Hilal Kaplan Öğüt'ün Ezgi Mola'nın bu çıkışını şaşkınlık ve üzüntüyle karşıladıkları öğrenildi.

Hilal Kaplan Öğüt, “Ezgi Mola’nın paylaşımı tamamen yalan. Bence de ‘yazıklar olsun’” diyerek Mola’ya sert çıktı.

AKIBETİ YAKIN ZAMANDA BELLİ OLACAK

Masumlar Apartmanı, yeni sezonuyla Eylül ayında TRT 1'de olacak. Ezgi Mola'nın Masumlar Apartmanı'ndaki akıbeti ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

TROLL PAYLAŞIMLARINA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Bazı troll hesaplar ünlü isimler adına sahte görsellerle "Etiketlere ilk gün bende destek vermiştim ancak büyük oyunun parçası olduğumu anladım Reisimizin yanındayız" diye paylaşımlarda bulundu.

Kendi hesabını kullanılarak yapılan bir fotomontajı paylaşan Mola, sert bir üslupla yapılana tepki göstermişti.

Ezgi Mola "Bunu yapan geri zekalı : buna harcayacağın zamanı ülkenin yanan toprağını korumaya harcasan vatana millete daha hayırlı evlat olursun geri zekalıııııııı!! Havadan yardım talebi duyur, insanlara ihtiyac listeleri yolla bi işe yara bunu yapacağına be! S.SÜrlcek Akıl yok ya bunlarda" diye yazdı.

BELEDİYE BAŞKANINA DA TEPKİ

 AKP'li Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, yangın bölgesinde rvleri kullanılamaz hale gelen yurttaşlar için TOKİ tarafından 20 yıl ödemeli konutlar yapılacağını söyleyip "Evleri çok eski evi olan vatandaşlar keşke bizim de evimiz yansaydı diyecekler” demesine de Mola'dan tepki gelmişti.

Mola, sosyal medya hesabı Instagram'dan yaptığı paylaşımda, "Kadının evi yanıyor! Ona kendi evini de 20 yıl uygun faiz oranı diye veriyor! Peki buna ne demeli? Devletin bunu zaten para almadan yapması görevi bu değil midir?" ifadelerini kullandı.