TRT'den 'Rıdvan Dilmen'e aylık 60 bin lira teklifi' açıklaması - Son Dakika Özel Haberler Köşe Yazıları

TRT'den 'Rıdvan Dilmen'e aylık 60 bin lira teklifi' açıklaması

TRT, TRT Spor’da yayınlanan '0 Futbol' programında yer alması için Rıdvan Dilmen’e aylık 60 bin TL teklif edilmesi iddiasına yanıt verdi.

TRT'den 'Rıdvan Dilmen'e aylık 60 bin lira teklifi' açıklaması

TRT Spor’da yayınlanan “%100 Futbol” programında yer alması için Sayın Rıdvan Dilmen’e aylık 60 bin TL teklif edilmesi iddiasına yanıt verdi.

TRT'nin internet sitesinden ve kurumsal sosyal medyasından yayınladığı açıklama şu şekilde:

TRT Spor’da yayınlanan "%100 Futbol" programına dair mesnetsiz iddialar ve yalan kampanyasıyla ilgili basın açıklamamızdır.

TRT Spor’da yayınlanan “%100 Futbol” programında yer alması için Sayın Rıdvan Dilmen’e aylık 60 bin TL teklif edilmiştir. Ancak kendisi bu teklife karşılık TRT bünyesinde ücretsiz çalışma isteğini dile getirmiştir. Bu çerçevede, Sayın Rıdvan Dilmen’e bugüne kadar hiçbir ücret ödenmemiştir. Daha önceki açıklamamızda bu durum, “Spor yorumcularımız, devlet televizyonunda yer almanın gururunu ve itibarını her türlü maddi kazanımın üstünde tutmaktadır” şeklindeki ifadelerle kamuoyuyla paylaşılmıştır.

Sektör koşulları kamu yayıncısı olan TRT için de geçerlidir. TRT tarafından Sayın Dilmen’e teklif edilen ücretin bugüne kadar açıklanmamasının nedeni, bir yandan Kurum bünyesinde çalışanların kişisel bilgilerini diğer yandan TRT’nin piyasadaki rekabetçi niteliğini korumak arzusudur. TRT’nin marka değeri yüksek bir spor yorumcusuna yaptığı teklifin bilinmesi rekabet gücünü zedeleyen bir faktördür. Meselelere yönelik sorumlu yaklaşım bu duruşu gerektirmektedir. TRT’nin sosyal medyada belgesiz bir şekilde paylaşılan her yalana cevap verme gibi bir zorunluluğu yoktur. TRT yönetimi, tüm çalışmalarında kamu menfaatlerini koruma açısından sorumluluğunun bilincindedir. Bu konuda sahte bir erdemlilik perdesi arkasından üstünlük taslayan tavırların kabul edilmesi mümkün değildir.

TRT’nin yükselen başarısının, yalan kıskacıyla sekteye uğratılmasına ve yıpratılmasına izin verilmeyecektir. Son olarak, bu konuda yalan ve iftiraları ortaya atanlarla hukuki mücadelemizin devam edeceğini tekraren belirtmek isteriz.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

 • Nihat
  Nihat
  Mübarek TRT TRT değil adeta kabadayı birinin tv kanalı gibi bir cevap vermiş. O kadar ıvırttırıp kıvırttırmadan sonra siz kim oluyorsunuz da efelenmeye kalkıyorsunuz? Milletin paralarını çarçur ettiğiniz bu kadar barizken kurumun haysiyetini zerre kadar düşünseniz topluca defolup gidersiniz…
  1 ay önce Cevapla 0
  • Kamer
   Kamer
   Mantıklı güzel bir açıklama yapmışlar. Ne desinler? Eğilip bükülsünler, senin elini mi öpsünler? Bir türlü dengeleyemiyoruz şu abartılı isteklerimizi. Millete efendi olmasınlar tabiiki, neticede hepimizin parasıdır harcanan ama herşeyin normali iyidir. Önemli olan liyakattir. Rıdvan Dilmen'i de sanki sokaktan geçen bir adammış da hiçbir şey hakketmiyormuş gibi yorum yapanları da anlayamıyorum. Rıdvan Dilmen özelliğinde bile olsan ancak 60bin tl kazanabiliyorsun demek ki, 7bin dolar ediyor. Her kişi kendi klasmanında değerlendirilmeli, Ronaldonun kazandığındığıyla üçüncü ligde bir futbolcunun kazandığını karşılaştırmak gibi bir şey. Sabancı ile bakkal amca neden aynı parayı kazanmıyor? Karşılaştıracaksanız ve eleştirecekseniz Rıdvan'la aynı siklettekilerle karşılaştırmak daha doğru olur. Her konuyu bu yöntemle düşünmek lazım.
   1 ay önce 0

Bu web portali sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezleri kullanılmaktadır. Çerez ayarlarını değiştirmeniz durumunda sitenin bazı özelliklerinin işlevselliğini kaybedebileceğini dikkate alınız.