TRT’den Rıdvan Dilmen’in maaşına ilişkin açıklama

featured

TRT, Rıdvan Dilmen’e verilen maaşa ilişkin açıklamada bulundu.

Fanatik Gazetesi yazarı Orhan Yıldırım, TRT ile anlaşan Rıdvan Dilmen’in yıllık 8,5 milyon TL, aylık ise 710 bin TL’ye anlaştığını iddia etmişti. TRT’den konuya ilişkin yapılan açıklamada “Rıdvan Dilmen ve TRT bünyesinde yer alan diğer spor yorumcularının ücretlerine dair ortaya atılan rakamlar asla doğru değildir” denildi.

TRT’nin açıklaması şöyle:

“TRT’de spor programlarına çıkan yorumcularımıza yönelik sistematik bir şekilde yürütülen ve yalana dayanan algı operasyonları belli bir süre dikkate alınmamıştır. Bazı art niyetli kesimlerin kendi menfaatleri adına giriştikleri bu ilgi çekme çabasına katkı sağlamamak için şu ana kadar bir açıklama yapılmamıştır. Bununla birlikte söz konusu yalan ve iftiraların TRT’nin kurumsal itibarına zarar verme aşamasına gelmesi ve son süreçte siyasete malzeme edilmesi nedeniyle kamuoyuna açıklama yapma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Yalan ve iftiraya dayalı haberlerin hedefinde olan Rıdvan Dilmen ve diğer spor yorumcularımızın aldığı ücretlere ilişkin gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan rakamlar bilinçli olarak gündemde tutularak, TRT’nin kurumsal itibarına zarar verilmek istenmektedir. Zira, Rıdvan Dilmen ve TRT bünyesinde yer alan diğer spor yorumcularının ücretlerine dair ortaya atılan rakamlar asla doğru değildir, akıl ve mantık dışıdır, haksız bir şekilde ithamda bulunan kişilerin hayal ürünüdür.

Gerek sosyal medyada gerekse kamuoyunda ismi zikredilen spor yorumcularımız, devlet televizyonunda yer almanın gururunu ve itibarını her türlü maddi kazanımın üstünde tutmaktadır. Söz konusu iftiraların hedefinde olan yorumcularımız çok büyük fedakârlıkta bulunarak ve gönül bağını önceleyerek TRT ekranlarında program yapmaktadırlar.

Milletimiz de yorumcularımızın bu gayret ve emeğinin karşılığını yayına başladıkları ilk günden itibaren vermiş ve spor programlarımızı ilk sıraya yerleştirmiştir. Dolayısıyla, bu haksız saldırıların asıl sebebi, hiç kuşkusuz ‘%100 Futbol’ programı başta olmak üzere TRT’nin spor programlarının kamuoyunda gördüğü büyük ilgidir.

Anlaşılmaktadır ki, söz konusu başarı, organize odakların yalan ve iftiralarını daha da artırmasına neden olmuştur.

Ayrıca, bu süreçte sosyal medyada dolaşıma sokulan bu yalanın peşinen doğru kabul edilerek, haberleştirildiğine ve köşe yazılarına taşındığına şahit olunmuştur. Söz konusu yalan ve iftiraları sorgulamadan doğru kabul eden, gazeteciliğin en temel ilkelerini dahi çiğneyen, araştırmadan, doğrusunu öğrenme zahmetine katlanmadan yapılan bu ‘sözde gazetecilik’ anlayışını kınıyoruz.

Türkiye’nin en köklü ve güzide kurumlarından biri olarak TRT, spor da dâhil olmak üzere her türlü alanda kamu yayıncılığının gerekliliklerine göre hareket etmekte ve tüm harcamalarını kamu yararı doğrultusunda yapmaktadır.

TRT, söz konusu yalan ve iftiraları sistematik şekilde üreten, yayan ve işin doğrusunu araştırmaksızın haber yapanlara karşı hukuk yoluna başvurmaktan çekinmeyecek ve tüm hukuksal gelişmeleri kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşacaktır.”

TRT’den Rıdvan Dilmen’in maaşına ilişkin açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 11 ay önce

  Bu kadar uzun laga luga yapıp yalansa gerçek rakam şudur denilmemişse söylenenler hala geçerli durumda kalır

  Cevapla
 2. 11 ay önce

  TRT ortaya atılan rakamlar asla doğru değil demiş ama daha az mı daha çok mu söylememiş, yani aslında hiçbir şey söylememiş Kozmik oda sırlarından bile iyi korumuş!

  Cevapla
 3. Ne kadar verdiğini açık mı o zaman mahkeme ile milleti korkutuyor

  Cevapla
 4. 11 ay önce

  ridvan, kimse babasinin hayrina cikmaz. eger bir kurus almadim diyorsan, burada bir hinlik vardir. baska bir yerden sana yonetim kurulu uyeligi falan mi verdiler? cikarin nedir? en son referandum paslasmalarini unutmadik. keske hep 80lerde kalsaydin tatli bir ani olarak. Hamza bir, sen iki. Hayal kirikligi.

  Cevapla
 5. 11 ay önce

  Ben bu rakamları çok fahiş buluyorum ve spor yorumculuğunu çol değerli bulmuyorum fakat.. Milletimiz ‘Rıdvan Dilmen’ bile olsan sürün istiyor malesef. TRT ile mi var oldu bu adam? Adam senelerce en değerli futbolcu olmuş, spora damgasını vurmuş, Türkiye’de marka olmuş ama zengin olmaması lazım bizim insanımıza göre. Kusura bakmayın ama insanımızda dürüstlük eksikliği var, kıskancız, ‘çalışıp ben de böyle olmalıyım’ diyeceğimize hep başkalarını kendi seviyemize çekmeye çalışıyoruz. Çoğumuz esnafız işçiyiz ustayız vs. Peki enaftan, ustandan, işçiden sıtkı sıyrılmayan bir tanemiz var mı(ustalık yapıp da ustalardan sıtkı sıyrılmayan da yok bu arada)? Neden? Çok mu dürüstler de bu iş böyle? Zengin düşmanlığını bırakın arkadaşlar, siz de işinizi düzgün yapın bakın sonra nasıl daha fazla para kazanacaksınız ve yükseleceksiniz. Sonra bakacaksınız ki siz büyümüşsünüz ve başkaları sizin elde ettiklerinize dil uzatıyor. Bu işler böyle. Hangisi olmak istediğinize siz karar vereceksiniz.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!