Trump: Demokratların seçimi çalmasına izin vermeyeceğiz

ABD Başkanı Trump, seçimlere ilişkin, "Büyük avantajımız var ama onlar (Demokratlar) seçimi bizden çalmaya çalışıyor. Buna izin vermeyeceğiz." açıklamasında bulundu.

Trump: Demokratların seçimi çalmasına izin vermeyeceğiz

ABD'de 59. başkanlık seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre, ABD Başkanı Donald Trump toplam delege sayısını 213'e çıkardı. Biden ise 224 delege almış durumda bulunuyor.  ABD'de başkanlık seçimlerinde 538 delegenin yarıdan bir fazlası olan 270 delegeye ulaşan isim başkanlık seçimini kazanıyor. 

ABD'deki 59. başkanlık seçimlerinde birçok eyalette sonuçlar açıklanırken, ABD Başkanı ve Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump, Twitter'dan açıklama yaptı. 

Trump paylaşımında, "Büyük avantajımız var ama onlar (Demokratlar) seçimi bizden çalmaya çalışıyor. Buna izin vermeyeceğiz. Oylar sandıklar kapatıldıktan sonra kullanılmamalı." ifadelerini kullandı.

Başka bir paylaşımında ise Trump, ilerleyen saatlerde bir açıklama yapacağını belirtti. 

Trump'ın Twitter paylaşımlarını, Demokrat başkan adayı Joe Biden'ın açıklama yaptığı saatlerde yapması da dikkatlerden kaçmadı. 

TWİTTER'DAN TRUMP'IN PAYLAŞIMINA UYARI ETİKETİ 

Öte yandan, Trump'ın paylaşımına Twitter, "Bu Tweette paylaşılan içeriklerin bir kısmı veya tümü tartışmalıdır ve bir seçime ya da başka bir toplumsal sürece katılma konusunda yanlış yönlendiriyor olabilir." şeklinde uyarı etiketi koydu.

BIDEN: İNANCINIZI KAYBETMEYİN, KAZANACAĞIZ

Öte yandan Demokratlar'ın adayı Joe Biden da Delaware'de kürsüye çıkarak seçmenlerine seslendi. 

Biden, "Bugün buradayım, bu seçimi kazanmak için doğru yoldayız. Daha önce hiç kullanılmamış sayıda posta yoluyla oy kullanıldı. Her bir oy kullanımı sayılana kadar bekleyeceğiz. Arizona'yı kazandığımızla ilgili bilgi geldi. Minnesota ve Georgia'da da kazandığımıza dair bilgi geliyor. Tabii ki oyların sayılması zaman alacak ama Pensilvanya'da da sayım bittiğinde kazanmış olacağız. Yarın sabaha kadar sonuçları öğrenmiş oluruz, belki biraz daha sürer.  Donald Trump kendini seçimi ilan etmiş gibi gösterebilir diye söylemiştik, halkın seçimi önemli olan. İnancınızı kaybetmeyin, bu yarışı kazanacağız" açıklamasında bulundu.