Trump’tan ekonomik tehdide devam: Yıkıcı olur!

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, 'Türkiye, herhangi bir gereksiz çatışmanın ülkenin ekonomisi ve kırılgan para birimi için yıkıcı olacağını sonuna kadar anlıyor' dedi.

Trump’tan ekonomik tehdide devam: Yıkıcı olur!

ABD Başkanı Trump sosyal medya hesabından yeni açıklamalarda bulundu.

Türk ekonomisİni tehdit etmeyi sürdüren Trump şu ifadeleri kullandı:

“Suriye’den çekilme aşamasında olabiliriz, ancak bu, özel insanlar ve harika savaşçılar olan Kürtleri terk ettiğimiz anlamına gelmiyor. Aynı şekilde, NATO ve ticari ortağımız olan Türkiye ile ilişkilerimiz çok iyi. Türkiye’de büyük bir Kürt nüfusu var ve Türkiye, Suriye bölgesinde sadece 50 askerimiz kaldığını ve onların çekilmesi durumunda herhangi bir gereksiz çatışmanın ülkenin ekonomisi ve kırılgan para birimi için yıkıcı olacağını sonuna kadar anlıyor. Kürtlere finansal ve silah olarak destek oluyoruz.”

SADECE 25 DAKİKA ÖNCE…

Trump bu mesajlarından 25 dakika önce yine Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Birçok insan Türkiye’nin, ABD’nin önemli bir ticaret ortağı olduğunu unutabiliyor. Aslında, F-35 jetlerimiz için çelik çerçeveyi yapıyorlar. Aynı zamanda, bana İdlib’de birçok yaşamı kurtarmada ve uzun yıllar hapis cezası kalan Rahip Brunson’un benim talebimle iyi halde geri dönmesine yardım ettiler” demişti.

ERDOĞAN’LA 13 KASIM’DA GÖRÜŞECEĞİM

Trump ayrıca, Türkiye’nin NATO’nun önemli bir üyesi olduğunu hatırlatarak, 13 Kasım’da Erdoğan’ı ABD’ye konuğu olarak davet ettiğini açıklamıştı.