Trump tuzağına düşen gazeteciler!

featured
service

Londra’daki NATO zirvesinin ardından ABD Başkanı Donald Trump adına açılan sahte hesaptan atılan bir tweet bazı gazeteciler tarafından gerçek sanılarak paylaşıldı.

Sosyal medyada bir Türk tarafından yönetilen sahte Donald Trump hesabından paylaşılan tweet bazı gazetecileri tuzağa düşürdü. Söz konusu tweet Fox Tv’de İsmail Küçükkaya’nın programında Donald Trump tarafından yazıldığı iddiasıyla ekrana bile getirildi. Ancak ekrana getirilen paylaşımda ‘parodi’ hesabın kullanıcı isminin silinmiş olması dikkat çekti.

‘TWO TURKS, ONE GERMAN AND ONE NAPOLEON’

Sahte hesap, dün gerçekleşen NATO zirvesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türk asıllı İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Donald Trump’ın birlikte çekildiği kareyi tweet attı. Tweet’e, “Two Turks, one German and one Napoleon” (İki Türk, bir Alman ve bir Napolyon) yazınca bazı gazeteciler tuzağa düştü. Bunlar arasında Mine Kırıkkanat, Amberin Zaman, İsmail Küçükkaya gibi isimlerin yanı sıra New York Times yazarı David D. Kirkpatrick de yer aldı.

İşte İsmail Küçükkaya’nın yayını:

İşte sahte hesabı gerçek sanıp paylaşan gazeteciler:

HESABIN SAHİBİ: PARODİ OLDUĞUNU BİLE BİLE Mİ HABERE KOYDULAR

Sahte hesabın sahibi de ‘parodi’ hesabından yazdıklarının haber olmasına şaşırdı. Kullanıcı adının silinerek haberlere konulmasına anlam veremeyen parodi hesap sahibi, “21’inci yüzyılda sosyal medya okuryazarlığı olmadan gazetecilik yapıyorsanız çok acınacak bir haldesiniz demektir” diye yazdı.

Trump tuzağına düşen gazeteciler!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Bizim gazeteciler bir alem )))) Operasyon gazetecisi ,Tilkidekinin dustugu durum da tam bir komedi

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!