Trump’ın günlük Kovid-19 basın toplantısını iptal edildi

Beyaz Saray'da günlük yapılan Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü basın toplantıları cumartesi ve pazar günleri yapılmazken, bugün de iptal edildi.

Trump’ın günlük Kovid-19 basın toplantısını iptal edildi

Normal şartlarda 1 ila 2 saat süren basın toplantıları yapan Trump, 24 Nisan’da sadece 22 dakikalık bir toplantı yapmış ve soru almamıştı. Amerikan basını, Trump’ın perşembe günkü basın toplantısında Kovid-19 tedavisine ilişkin yaptığı “dezenfektan enjektesi” önerisinin ardından, danışmanlarının kendisine basın toplantılarının süreleri ve sayısının azaltılmasını önerdiğini yazdı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin Beyaz Saray’da günlük düzenlediği basın brifingi iptal edildi.

ABD’NİN GÜNDEMİNİ DEĞİŞTİRDİ

Trump’ın, Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü üyeleri ile Beyaz Saray’da neredeyse her gün yaptığı basın toplantılarını hafta sonu yapmaması, bugün de iptal etmesi ülkede gündem oldu.

Beyaz Saray’dan dün gece yayımlanan günlük programda basın brifinginin yerel saatle 17.00’de yapılması öngörülüyordu. Ancak Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, Fox televizyonuna yaptığı açıklamada, “Bugün basın toplantısı olmayacak.” dedi.