Trump’tan İran’a ‘yeni silah’ tehdidi

İran'ı ABD'ye saldırması durumunda İran'a ait 52 sahayı vurmakla tehdit eden ABD Başkanı Donald Trump'tan yeni bir açıklama daha geldi. ABD'nin askeri malzeme ve mühimmata 2 trilyon dolar harcadığını belirten Trump, 'Eğer İran Amerikan üslerine ya da Amerikalılara saldırırsa bu güzel yeni ekipmanların bazılarını hiç çekinmeden göndeririz' ifadelerini kullandı. 

Trump’tan İran’a ‘yeni silah’ tehdidi

ABD Başkanı Donald Trump, yeni silahlara 2 trilyon dolar harcadıklarını ve İran’ın herhangi bir ABD üssüne saldırması durumunda bu yeni silahlardan bazılarını İran’a karşı kullanabileceklerini belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump, İran’ı ABD’ye saldırması durumunda İran’a ait 52 sahayı vurmakla tehdit etti. Trump, Twitter mesajında “İran, ABD’lilere veya ABD varlıklarına saldırırsa, yıllar önce rehin alınan 52 ABD’liyi temsil eden 52 hedef belirledik. Bazıları çok önemli. O hedefler ve İran’ın kendisi çok hızlı ve çok sert bir şekilde vurulacak.” ifadelerini kullandı.

‘YENİ EKİPMANLARIN BAZILARINI ÇEKİNMEDEN GÖNDERİRİZ’

Twitter’dan tehditlerini sürdüren Trump, saatler sonra yaptığı yeni bir paylaşımda, “ABD askeri malzeme ve mühimmata 2 trilyon dolar harcadı. Biz en büyük ve dünyanın açık ara en iyisiyiz. Eğer İran Amerikan üslerine ya da Amerikalılara saldırırsa bu güzel yeni ekipmanların bazılarını hiç çekinmeden göndeririz” dedi.