Trump’tan Mehmet Öz’ün senatörlüğüne destek

Eski ABD Başkanı Donald Trump, ABD Senatosuna aday olan kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz'ün adaylığına destek vereceğini duyurdu.

featured

Trump yaptığı yazılı açıklamada, “Pensilvanya eyaleti, zeki ve çok iyi bilinen doktor Mehmet Öz‘ü ABD Senatosuna seçerek Amerika’yı korumak için çok iyi bir fırsata sahip.’ ifadesine yer verdi.

Öz’ün ön seçimlerden başarıyla çıkacağını belirten Trump, “Ülkemize akla hayale gelmez zararlar verme peşinde olan radikal solcu Demokratlara karşı Mehmet Öz genel seçimleri kazanabilme şansı yüksek bir kişidir.” ifadesini kullandı.

FETÖ’YÜ SAVUNMUŞ, TÜRK VATANDAŞLIĞINDAN ÇIKACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Mehmet Öz’ün, 30 Kasım 2021’de, Pennsylvania’dan Cumhuriyetçiler adına senatörlük yarışına girme kararı tartışma yaratmıştı. Öz’ün Türk vatandaşlığı ve Müslüman kökeni, ABD siyasetinde bazı eleştirilere yol açmıştı. Bu eleştirilerin ardından Öz, seçilmesi durumunda Türk vatandaşlığını bırakacağını açıklamıştı.

Seçim kampanyasına FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’i savunarak başlayan Öz, “Gülen’e dokunulamaz. Darbeye karıştığına dair iddialar inandırıcı değil. O Pensilvanya’da kalmayı sürdürecek” demişti.

Öte yandan Öz’ün servetinin 76 milyon dolar ile 300 milyon dolar arasında olduğu açıklanmıştı.

thumbnail
İlişkili Haber

Mehmet Öz emlak zengini çıktı… İşte dudak uçuklatan serveti

Trump’tan Mehmet Öz’ün senatörlüğüne destek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!