Trump: Türkiye Kürtleri yok ederse ben de ekonomisini yok ederim

Canlı yayında Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklamalarda bulunan Trump, hadsiz tehditlerine devam etti: Türkiye Kürtleri yok ederse ben de ekonomisini yok ederim. Daha önce rahip Brunson konusunda bunu yaptım.

Trump: Türkiye Kürtleri yok ederse ben de ekonomisini yok ederim

ABD Başkanı Donald Trump canlı yayında Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı‘na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Küstah tehditlerine devam eden Trump, “Türkiye Kürtleri yok ederse ben de ekonomisini yok ederim. Daha önce rahip Brunson konusunda bunu yaptım. Umarım mantıklı hareket eder” dedi.

“Operasyon bölgesinde askerimiz yok. Her iki tarafla da konuşuyoruz. PKK Türkiye’nin doğal düşmanı. Uzun süredir çatışıyorlar. Düşmanlar. Muhtemelen de hep düşman olacaklar” diyen Trump, Suriye ile ilgili kararının doğru olduğunu savundu ve “Artık bu sonu gelmez savaşı bitirmenin zamanı gelmişti” dedi. Trump ayrıca, “PKK, Türkiye’nin düşmanıdır. Yıllardır savaşıyorlar” dedi.

Trump, yaptığı açıklamada, “Türkiye’de milyonlarca Suriyeli var ve Erdoğan onların ülkelerine geri dönmelerini istiyor.” dedi.

OBAMA PKK İLE ANLAŞTI

Trump, Suriye ile ilgili kararının doğru olduğunu savunarak, “Artık bu sonu gelmez savaşı bitirmenin zamanı gelmişti” dedi.

Trump, direkt PKK ifadesini kullanarak eski Başkan Barack Obama’nın “Türkiye’nin ölümcül düşmanı PKK ile anlaşma yaptığını” belirtti.