TSK İdlib kırsalında yeni mevziler hazırlıyor

Suriye’nin İdlib kenti kırsalında Suriye ordusunun ilerleyişini engellemek için TSK'nin yeni mevziler hazırladığı ve buralara ÇNR (Çok Namlulu Roket) ve fırtına obüsleri yerleştirildiği belirtildi.

TSK İdlib kırsalında yeni mevziler hazırlıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin İdlib’de Suriye ordusunun ilerleyişini engellemek için cephe hattında çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

DHA’nın aktardığına göre, TSK, İdlib kırsalında birçok noktada hazırladığı mevzileri ÇNR (Çok Namlulu Roket) ve fırtına obüsleriyle güçlendiriyor. Türkiye’den TIR’larla getirilen iş makineleri mevziler kazarken; bölgeye mevziler için füze rampaları ve tanklar getiriliyor.

 

ERDOĞAN: İDLİB ARTIK AN MESELESİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Rejimin çekilmesi için son günler, artık son ikazlarımızı yapıyoruz. İdlib harekatı artık an meselesidir. Rejime ve onu cesaretlendirenlere İdlib’i bırakmayacağız. Her operasyonda olduğu gibi bir gece ansızın gelebiliriz diyoruz. Ne pahasına olursa olsun İdlib’i hem Türkiye hem de bölge halkı açısından güvenli bir yer haline dönüştürmekte kararlıyız” demişti.

RUSYA: EN KÖTÜ SENARYO

Erdoğan’ın açıklamalarına Rusya’dan jet yanıt gelmişti. Kremlin’den yapılan açıklamada, “Suriye ordusuna yönelik bir operasyondan bahsediyorsak, bu olabilecek en kötü senaryodur” ,fadeleri kullanıldı. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov da, Suriye konusunda Türk ve Rus heyetlerinin Moskova’da yaptığı görüşmelerde bir sonuca varılamadığını söyledi.