TSK’yı hedef alan Diyarbakır Barosu’na 12 barodan destek mesajı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Irak'ın Zaho kentinde sivillere yönelik saldırıyla ilgili Diyarbakır Barosu'nun, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni (TSK) suçlayan paylaşımı nedeniyle inceleme başlatıldı. HDP'ye yakınlığıyla bilinen 12 baro destek açıklaması yaptı.

featured

Irak’ın Türkiye sınırındaki Zaho kentinde 20 Temmuz’da sivillere yönelik saldırıda 8 kişi hayatını kaybetti. Diyarbakır Barosu’nun resmi Twitter hesabından, saldırıdan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni (TSK) sorumlu tutan paylaşım yapıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konuyla ilgili inceleme başlatıldı.

Diyarbakır Barosu’nun paylaşımında, Zaho’daki patlamadan TSK sorumlu tutularak terör örgütünün iddiaları dillendirilmişti.

HDP çizgisinde hareket eden sözde baroya 12 barodan destek geldi. Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Tunceli, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Urfa, Şırnak ve Van baroları adına yapılan açıklamada “Diyarbakır Barosu’na yönelik son saldırılar; maalesef toplumu tek sesli bir topluma dönüştürme amaçlı, demokratik toplumu ve kültürü reddeden saldırılardır. Bu saldırılara karşı durmak çok sessliliğe, demokratik kültür ve değerlere sahip çıkmak demektir” denildi.

Açıklamada Tunceli Barosu’nun “Dersim Barosu” şeklinde yazılması dikkat çekti.

TSK’yı hedef alan Diyarbakır Barosu’na 12 barodan destek mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 4 ay önce

  Kürdistan peşindeki PKK Türk ulusunun düşmanıdır diyoruz hdp PKK’dır diyoruz ama PKK/hdp’i kapatmıyoruz. Ona oy verenlere Kürdistan istemenin suç olduğunu Türk ulusuna ihanet olduğunu bedelini ağır ödeyeceklerini anlatmanın başka bir yolu var mı ki!

  • 4 ay önce

   Kardes, milletini devletinin vatanini sevenleri kovup bunlari oralara dolduranlarda suc. Bu hainler bu devletin imkanlariyla okuyup sözde hukuk adami olup devlete düsman olanlar.

 2. 4 ay önce

  Bu teroristler, gucunu nereden aliyorsa, oraya Devlet, net tavir gosteremezse sonumuz belli.

 3. 4 ay önce

  Kapat kapat alayını kapat.

 4. 4 ay önce

  Bu teröriste sahip çıkan bildirileri yapan barolar fes edilip üyeleri terör ve terösisti ödemekten tutuklanmalı hükumet devlet adamlarında olsa kimse böyle bir açıklama yapamaz hiçbir tarihte bukadar rahat terör ve terörist övülmemişti yazıklar olsun

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!