Tuğçe Tatari’den Fatih Altaylı’ya: Medya bugünlere sizin gibi ‘kahpeler’ yüzünden geldi

Acun Ilıcalı'nın Şeyma Subaşı'na tepki göstermesini eleştiren Tatari, medyanın bu hale gelmesinde Fatih Altaylı gibilerin rolüne dikkat çekti.

Tuğçe Tatari’den Fatih Altaylı’ya: Medya bugünlere sizin gibi ‘kahpeler’ yüzünden geldi

Acun Ilıcalı’nın eski eşi Şeyma Subaşı, geçtiğimiz günlerde THY’ye seslenerek “9 saat aktarmalı uçuyoruz bu çileden bizi kurtarın lütfen. İstanbul İbiza uçuşu artık koysanız. Eminiz bu yaz bir çok insan bunu bekliyor” ifadelerini kullanmıştı.  Gazeteci Fatih Altaylı ise köşe yazısında Şeyma Subaşı’nı sert sözlerle eleştirdi ve “Köy yanar, k… taranır’ durumu” yorumu yaptı.

Altaylı’nın yazısına yanıt veren t24 yazarı Tuğçe Tatari şunları yazdı:

Fatih Altaylı, Şeyma Subaşı hakkında bir yazı yazmış ve memlekette bu kadar sıkıntı varken yaşadığı renkli ve ‘yüksek’ hayatı “Köy yanarken kahpe taranır” sözüyle eleştirmiş.

Özetle; tek alamet-i farikası yüksek bütçeli hayatı, ‘boş boş konuları’ olan ve bunları yayınlayarak kendini sosyal medya fenomeni haline getirmiş bir genç kadına “kahpe” demeye getirmiş.

Madem Altaylı bir genç kadına memleket meselelerine duyarsız kalmak üzerinden küfür atfedebiliyor, kendinde bu hakkı görebiliyor, o halde soralım:

* Şimdi biri kalkıp size “Doğruyu söylemek gerekirse medya bugünlere geldiyse sizin gibi köy yanarken taranan ‘kahpeler’ yüzünden geldi sayın Altaylı” dese ne yaparsınız?

* Bugüne kadar kimse size bu ‘kahpelik eleştirisi’nden bahsetmediyse bile -kibarlıktan olabilir- siz de mi hiç kendi kendinize oturup düşünmediniz? Yoksa böyle bir ihtimal aklınızın ucundan dahi geçmedi mi?

* Şimdi çıkıp biri size sorsa “Siz ve sizin gibilerin sahip çıkmadığınız meslek, dur demediğiniz patronlar, maaşı arttıkça gazetecilikten uzaklaşan konumlarınızla bir tane bile mağdur meslektaşınıza el uzatmadığınız, köy yanarken tarandığınız için şimdi bu haldeyiz” dese ne cevap verirsiniz?

* Şimdi biri çıkıp size “Yazdığı yazı yüzünden hapis yatan, düşünceleri yüzünden yıllarca yargılanan, insanlıktan uzak metotlarla kovulan ve hakkını alamayan tonla meslektaşınızdan sadece birinin bile yanında yer almadığınız, köy yanarken tarandığınız için bu halde mesleğiniz” dese ne dersiniz?

* Şimdi biri çıkıp “Siz ve sizin gibiler medya delik deşik edilirken ağzından purosunu düşürmediği, o imkânların bağımlısı olduğu, patrondan çok patroncu olduğu, habere ve haberciye, fikir özgürlüğüne sahip çıkmak yerine köy yanarken tarandığınız için bu haldeyiz” dese ne diyebilirsiniz ki?

* Şimdi biri çıkıp size “Koca koca pozisyonlarınızla sadece bir tane gazeteci eylemine teşrif etmediğiniz için, kendi kapınız çalınana kadar muhalefet etmeyi bırak, yaranma noktasında yayınlar yaptığınız, köy yanarken tarandığınız için şimdi bu haldeyiz” dese..