Tuğgeneral Sezgin Erdoğan İdlib'de şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı: Tuğgeneral Sezgin Erdoğan, İdlib harekât bölgesinde 09 Eylül 2020 tarihinde görevi esnasında rahatsızlanmış, derhal hastaneye kaldırılmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Tuğgeneral Sezgin Erdoğan İdlib'de şehit oldu

MSB, Tuğgeneral Sezgin Erdoğan'ın şehit olduğunu duyurdu.

Açıklamada, "Tuğgeneral Sezgin Erdoğan İdlib harekât bölgesinde 09 Eylül 2020 tarihinde görevi esnasında rahatsızlanmış, derhal hastaneye kaldırılmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur" denildi. 

'HASTALIĞINA RAĞMEN GÖREVİNE GİTTİ'

Şehit Tuğgeneral Erdoğan'ı yakından tanıyan isimlerden emekli asker Abdullah Ağar, onu şu sözlerle anlattı:

"Son derece üzgünüm bir tarafıyla da onurlu ve gururluyum. Çünkü mücadelesi dağda başladı ve yine bir başka onurlu alanı da çölde bitti. Birliğinin başındaydı hiç ayrılmadı. 2 ay önce gelmişti belliydi rahatsızlığı gitmemesi tavsiyesinde bulundular doktorlar ama o hiç bizi dinlemedi, tekrar görevinin başına döndü, orada birliğine sahip çıkarken yaşamını yitirdi. Son derece kıymetli görevler altına imza attı. Bolu Komando Tugayı'nda beraber çalışmıştık, harekatlara ve operasyonlara katılmıştı. Son derece kahraman, gözü kara ama bir o kadar da mütevazı, kesinlikle alçak gönüllü askerlerine dahi 'abim' derdi. İdlib'de yaşanan o son derece korkunç topçu düellosunu yöneten komutanımızdı. Büyük bir başarı elde ederek milletimizin onurunu kurtardı."

Tuğgeneral Sezgin Erdoğan'ın cenazesi, Hatay'da düzenlenen törenin ardından memleketine gönderildi.

Erdoğan'ın Isparta'da yaşayan ailesine şehadet haberi ulaştırıldı. Vali Ömer Seymenoğlu ve İl Garnizon Komutanı Albay Mustafa Kahraman, şehidin Isparta'da hakim olarak görev yapan Emine Erdoğan'ın Emre Mahallesi'ndeki evine geldi.


Erdoğan'ın şehadet haberi, ailesine verildi. Ailenin, şehidin naaşını taşıyan uçakla memleketleri Çanakkale'ye gidecekleri öğrenildi.

Tuğgeneral Sezgin Erdoğan'ın Çanakkale'deki annesi Esma Erdoğan'a acı haberi, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Cem Okyay ve Çanakkale İl Jandarma Komutanı Tahsin Saruhan verdi. Şehit Tuğgeneral Erdoğan'ın Esenler Mahallesi'ndeki annesi Esma Erdoğan'ın yaşadığı eve Türk bayrağı asıldı. Ardından da birçok kişi başsağlığı için eve gelmeye başladı. Anne Esma Erdoğan'ın evinin önünde bir ambulans bekletilirken, sağlık ekibi de evde kendisine eşlik etmeye başladı.