Tunç Soyer’den ‘kendisini öven’ tweet açıklaması

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in resmi Twitter hesabından 'kendi öven' tweet atıldı. Sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer alan ve olayla ilgili Soyer'den açıklama geldi.

Tunç Soyer’den ‘kendisini öven’ tweet açıklaması

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in resmi Twitter hesabından kendisinin övüldüğü bir paylaşım yapıldı. Söz konusu tweet farkedilince sosyal medyadan silindi. Twitter’da en çok konuşulan konular arasında yer alan olay ‘trol hesabı var’ iddialarına neden olunca Soyer’den açıklama geldi. Bahsi geçen paylaşımın resmi hesabından sorumlu olan personel tarafından yanlışlıkla atıldığını ifade eden Soyer, bu kişinin istifa ettiğini belirtti.

‘SAHTE HESAP YOK’

Tunç Soyer’in açıklaması şu şekilde:

“Kişisel sosyal medya hesabıma mesajları girmekle sorumlu bir personel, kendi hesabından attığını düşünerek bir paylaşımda bulunmuştur. Hatasını fark edip sorumluluğu gereği istifasını vermiştir.

Tunç Soyer veya İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bir tek sahte hesabı yoktur. Trol ordusu besleyenlerin bunu anlamasını beklemediğimden, açıklamayı kamuoyuna saygım gereği yapıyorum.”