Tunus Cumhurbaşkanı Said, bazı üst düzey devlet yetkililerini görevden aldı

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said'in bazı üst düzey devlet yetkililerinin görevlerine son verdiği bildirildi. Ayrıca Başbakan Meşişi'nin 8 danışmanı ile aynı divanda çalışan 8 görevlinin de işlerine son verildi

Tunus Cumhurbaşkanı Said, bazı üst düzey devlet yetkililerini görevden aldı

Tunus'ta Devlete ait Er-Raid bülteninde, Cumhurbaşkanı Said'in geçen pazardan bu yana devam eden devlet yetkililerinin görevden alınmasına ilişkin yeni kararlarına yer verildi.

Kararlar kapsamında Başbakanlık Divan Müdürü El-Muiz Lediniallah el-Mukaddem, Hükümet Genel Sekreteri Velid ez-Zehebi, Başbakan danışmanları Reşad bin Ramadan, Seşim et-Teysevi ve Müfdi el-Mesedi, Devrim ve Terör Operasyonları Şehitleri ve Gazileri Heyeti Başkanı Abdurrezzak el-Keylani görevlerinden azledildi.

Ayrıca Başbakan Meşişi'nin 8 danışmanı ile aynı divanda çalışan 8 görevlinin de işlerine son verildi.

Tunus Cumhurbaşkanı Said, 26 Temmuz'da Başbakan, Savunma ve Adalet Bakanlarının görevden alınması yönünde karar yayınlamıştı. Tunus Başbakanı Hişam el-Meşişi, kararın ardından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı'nın yeni bir başbakan ataması halinde halkın güvenliğini ve hakkını gözettiği için görevini devredeceğini belirtmişti.