Turgay Yıldız'ın ailesinden 'aşı' söylentilerine açıklama

Geçirdiği kalp krizinden Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren tiyatro sanatçısı Turgay Yıldız'ın ailesi, sanatçının ölümünün Covid-19 ve aşı kaynaklı olmadığını açıkladı.

Turgay Yıldız'ın ailesinden 'aşı' söylentilerine açıklama

Geçirdiği kalp spazmının ardından Ankara'da tedavi gördüğü hastanede vefat eden tiyatro sanatçısı Turgay Yıldız'ın ailesi, sanatçının ölümüyle ilgili ortaya atılan iddialar sonrası kamuoyuna bir açıklama yaptı. 

56 yaşındaki Turgay Yıldız, 24 Haziran'da İstanbul'da geçirdiği kalp spazmı nedeniyle Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alındı. Yıldız, bir süre sonra ailesinin yaşadığı Ankara'ya sevk edildi. Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavisi devam eden Yıldız, 22 Temmuz sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

'AŞIYLA İLGİSİ YOK'

Yıldız'ın ailesi Twitter'dan yaptığı paylaşımda, sanatçının vefatına ortaya atılan iddialara yanıt verdi. Açıklamada, Turgay Yıldız'ın vefatının Covid-19 ve aşı kaynaklı olduğu yönündeki iddiaların doğru olmadığı belirtildi. Sanatçının daha önce de kalp damar rahatsızlığı öyküsü olduğu belirtilen açıklama şöyle: