Turgut Altınok ‘Antalya’da 600 daire’ iddiasını yalanladı… Belgeli yanıt geldi

AKP'nin Ankara adayı Turgut Altınok, "Antalya'da 600 konutunuz var mı?" sorusuna "Babadan kalan, daha önceki mal varlığımızı söylüyorum" yanıtını verdi. Altınok, yazılı açıklama ile iddiayı yalanlarken, suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Gazeteci Murat Ağırel'den belgelerle yanıt geldi.

featured

Mal varlığı ile ilgili bir soruya “Mal bizim değil Allah’ın, hepsi Allah’ın, biz emanetçisiyiz” yanıtını veren ve bir süre sonra açıkladığı mal varlığıyla çok konuşulan AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Adayı Turgut Altınok, son olarak ‘Antalya’da 600 daire’ iddiasıyla gündem oldu.

Gazeteci Murat Ağırel, Turgut Altınok’un mal varlığına ilişkin yeni bir iddiada bulunmuş ve Halk TV’de yaptığı açıklamada “Bana bir takipçim ulaştı, listelerdeki 6 milyon metrekarenin haricinde, Antalya’daki havalimanına yakın bir yere konut yapılıyor ve orada Sayın Altınok’un 600 dairesi olduğunu söyledi” demişti. Ağırel daha sonra yaptığı paylaşımda bu sayının ‘660’ olduğunu yazmıştı.

Now Haber muhabirinin “Antalya’da 600 konutunuz var mı?” sorusuna yanıt veren Altınok, “Babadan kalan, daha önceki mal varlığımızı söylüyorum. Babadan kalan…” ifadelerini kullandı.

ALTINOK: ASILSIZ HABERLER, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM

Altınok ayrıca yaptığı yazılı açıklamada iddiaları yalanlayarak, suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Altınok’un açıklaması şöyle:

“Bazı kişi ve kurumlarca basın etiğine ve meslek kurallarına aykırı ve seçim sathı mahallinde, seçmeni ve toplumu kötü niyetli ve kasıtlı olarak yanıltan asılsız haberler yer almıştır. Şahsımla ilgili mal beyanımı açıkladıktan sonra yapılan bu gerçek dışı yalan ve iftira içerikli haberlerden biri Ankara’da TOGO Kuleleri’nde Sayın Sinan Aygün ile ortak olduğum, diğeri ise Antalya’da 600 evim bulunduğudur.

Her iki haber de bir moral bozukluğu ve telaş içerisinde yaptırılmış manipülatif çabalardır. Yönlendirilmiş anket sonuçlarının aksine sokakların ve Başkentimizin şahsıma olan teveccühü ve güveni yükselmiş, sonuçlar hızla lehimize dönmüştür ki, bu moral bozukluğu ve çaresizlik içerisinde seviyesizce uydurulmuş yalan haberler süratle servis edilmeye başlanmıştır. Siyasete girmeden önce kazanılmış, hak edilmiş mal varlığımın tartışılması abesle iştigaldir. Zira belediye başkanlığım döneminde mal varlığım artmamış azalmıştır. Bunların tamamı külliyen yalan ve iftiradan ibarettir. Hakkımda bu ve benzeri hayal ürünü, gerçek dışı, kötü niyetli, yalan ve iftira içeren panik duygusuyla yaptırılan haberleri paylaşan, yayan, duyuranlar ve yorum yapan, her türlü yorumu yayan müfteriler hakkında, bu açıklamalarımdan sonra aynı çirkin davranışlara devam etmeleri halinde yasal süreç başlatılacaktır. Sn. Murat Ağırel hakkında iddia olarak ve kaynak göstermeden ve dahi şahsıma sorulmadan servis ettiği yalan haberler sebebiyle Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.”

MURAT AĞIREL’DEN BELGELİ YANIT

Altınok’un suç duyurusunda bulunacağını belirttiği gazeteci Murat Ağırel’den yanıt geldi.

Altınok’un mal varlığıyla ilgili dikkat çeken belgeler paylaşan Ağırel, “Sayın Altınok açıklama yapmış. Benim hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtmiş. Sabırsızlıkla bekliyorum” dedi. Ağırel, Altınok’a “Banka mevcutlarınızı, döviz mevduatınızı, araç bilgilerinizi, ziynet eşyalarınızı, eşinizin üzerine olan mal beyanlarını ve çocuklarınıza devrettiğiniz taşınır taşınmaz mallarınız nelerdir?” diye sordu.

Ağırel, şunları kaydetti:

“Yazımda ve paylaşımlarımda TOGO kulelerine veya arazisine ortak demedim. Ancak Elmar Tower arazinde ortak dedim (Belge 1)

Antalya’daki kat karşılığı 10 katlı 4 bloklu 660 daire yapılan araziniz mal beyanında yok (Belge 2)

Ortak olduğunuzu beyan ettiğiniz şirketinizin vergi bildirimi matrahsız… (Belge 3)

Yine soruyorum: Banka mevcutlarınızı, döviz mevduatınızı, araç bilgilerinizi, ziynet eşyalarınızı, eşinizin üzerine olan mal beyanlarını ve çocuklarınıza devrettiğiniz taşınır taşınmaz mallarınız nelerdir?”

 

Turgut Altınok ‘Antalya’da 600 daire’ iddiasını yalanladı… Belgeli yanıt geldi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!