Turgut Altınok’un müteahhidi CHP’li başkanın akrabası çıktı

Veryansın Tv yazarı Engin Balım, mal varlığı tartışmalarıyla gündeme gelen AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok’un Antalya'daki mülklerini kaleme almıştı. Altınok'un babası Hacı Altınok’a ait olduğu görülen Antalya'daki arazide 660 konut kapasiteli inşaatlar yükseliyor. İnşaatların müteahhitliğini ise CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in akrabası olarak bilinen Ramazan Karabulut yapıyor.

featured

AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok’un mal varlığını açıklamasıyla başlayan tartışmalar Antalya’ya kadar uzandı. Altınok’un Antalya’da 600 dairesi bulunduğu ve bunu mal varlığı arasında açıklamadığı iddiaları gündeme geldi.

Gazeteci Yusuf Yavuz’un haberine göre; Turgut Altınok’un mal varlığı tartışmasının da sıçradığı Antalya’nın Aksu ilçesine bağlı Altıntaş mahallesinde bulunan ve 2020’de inşaatına başlanan konut projesinin ayrıntıları ortaya çıktı.

Buna göre, Altıntaş’ta her biri kasaba büyüklüğünde konut projeleri bulunuyor. Tapu kaydında ve proje dosyasında Hacı Altınok’a ait olduğu görülen 12.129 m2’lik arazi üzerinde yükselen 660 konut kapasiteli inşaatların müteahhitliğini, Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ramazan Karabulut’un yaptığı ortaya çıktı.

Karabulut, CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in akrabası olarak biliniyor.

(Böcek’in Eylül 2023’te Altıntaş’a yaptığı ziyarette, akrabası ve Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı olan Müteahhit Ramazan Karabulut da yer alıyor)

12 BİN M2’LİK ARSA HACI ALTINOK ADINA KAYITLI

Antalya Havaalanı’na doğusunda, 15405/1 parselde bulunan 12.129 m2’lik arazinin tapu kaydında Hacı Altınok’un adı yer alıyor.

14 Mart 2019 tarihinde tapu tescili yapılan arazi üzerinde ‘Ramazan Karabulut İnş. Taş. Otomotiv Turizm Gıda Pazarlama Ticaret Limited Şirketi’ tarafından 660 konuttan oluşan inşaat projesi hazırlandı.

(Antalya’nın Aksu ilçesi Altıntaş Mahallesinde Hacı Altınok adına kayıtlı arazinin inşaat öncesindeki görünümü)

İkisi 14 katlı biri de 16 katlı olarak planlanan 3 bloktan oluşan proje için 26 Eylül 2022 tarihinde Antalya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nce ‘ÇED Gerekli Değildir’ kararı verildi.

Proje başlamadan önceki görüntülerde, arsanın bulunduğu bölgenin tarımsal üretim yapılan ve seraların bulunduğu arazilerden oluştuğu görülüyor.

(Hacı Altınok adına kayıtlı arsanın tapusu)

VERYANSIN’IN HABERİ DOĞRULANDI

Veryansın Tv yazarı Engin Balım, geçtiğimiz çarşamba günü kaleme aldığı yazıda konuyu gündeme taşımıştı. Böylelikle Balım’ın, Altınok’un Antalya’daki mülklerini yazdığı yazısı doğrulanmış oldu.

Engin Balım’ın “Turgut Altınok’un Antalya’daki arsasında AKP-CHP ortaklığı” başlıklı yazısını okumak için tıklayın:

 

 

Turgut Altınok’un müteahhidi CHP’li başkanın akrabası çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 22 Mart 2024, 18:39

    Bi insan akrabasinda dolayi suclanamaz. Benim nefret ettigim, kotu olan ve konumsadigim akrabalarim var o ne olacak?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!