‘Türk gemilerini batıracak mısınız’ diye sordular: Yunan amiralin cevabı şok etti

Yunanistan'da bir kanala konuk olan Yunan Amiral, kendisine sorulan 'Türkiye'nin gemileri Girit'in güneyine geldiğinde batıracak mıyız?' sorusuna 'Bizim o bölgeye sahip olduğunu belirttiğimiz münhasır ekonomik bölgemiz yok. Hangi hakla batıracağız' cevabını verdi.

‘Türk gemilerini batıracak mısınız’ diye sordular: Yunan amiralin cevabı şok etti

Türkiye’nin sondaj faaliyetlerini konuşulduğu bir Yunan kanalına çıkan Yunan amiral, söylediği sözlerle stüdyodakileri şoke etti.

Wights of Salem isimli Youtube kanalının çevirdiği videoda, Yunan amirale “Türkiye’nin gemileri Girit’in güneyine geldiğinde batıracak mıyız?” sorusunu sordu. Yunan amiral ise, “Ben açıkçası sorduğunuz soruyu anlamadım. Gemileri batırmaktan bahsediyorsunuz ama bizim o bölgeye sahip olduğunu belirttiğimiz münhasır ekonomik bölgemiz yok. Herhangi bir münhasır ekonomik bölge belirlemedik. O halde hangi hakla onların gemisini batıracağız?” cevabını vererek stüdyodakileri dumura uğrattı.

İyimser olmadığı yönünde eleştirilen Yunan amiral, stüdyodakilerin yüzüne gerçeği çarparak “Türkiye bölgesel bir süper güç” ifadelerini kullandı.