Türk Milleti’ne hakaret mi etti? Fenerbahçe’nin Yunan basketbol koçu Dimitris Itoudis hakkında soruşturma

Fenerbahçe Spor Kulübü Basketbol Koçu Dimitris Itoudis'in hem komşusuna hem de Türk Milleti'ne hakaret ettiği iddia edildi. Savcılık soruşturma başlattı.

featured

VERYANSIN TV

İstanbul Ataşehir’de bir saç ekimi kliniğini işleten Mehmet Akıl, Fenerbahçe Basketbol Koçu Dimitris Itoudis’in bir otopark anlaşmazlığı sırasında kendisine yönelik ırkçı ifadeler kullanarak küfür ettiğini iddia etti.

Akıl, avukatı aracılığıyla İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusu ile Itoudis hakkında hakaret suçundan soruşturma başlatılmasını ve kamu davası açılmasını talep etti.

Suç duyurusu dilekçesinde, Fenerbahçe Koçu Itoudis’in bir otopark anlaşmazlığı sırasında Türklere yönelik ırkçı ifadeler kullanarak hakaretler savurduğu öne sürüldü.

İddiaya göre, 1 Haziran 2023 günü meydana gelen olayda, Itoudis’in yaşadığı siteye bir hafta önce taşınan Mehmet Akıl, gece yarısı site güvenliği tarafından aranarak “eşinin başka bir site sakininin park yerine aracını park etmiş olduğu, aracı acil kaldırması gerektiği” konusunda bilgilendirildi. Bunun üzerine apar topar otoparka inen Akıl, Dimitris Itoudis ve iki site güvenlik görevlisinin kendisini beklediğini gördü. Dilekçeye göre, Akıl Itoudis’e İngilizce olarak “sakin olmasını, siteye bir hafta önce taşındıklarını, henüz kendi otopark yerlerini dahi bilemediklerini, aracını hemen çekeceğini, çocuğu hasta olduğu için eşinin aceleyle aracı yanlış yere bıraktığını ve özür dilediğini” söyledi.

Dimitris Itoudis’in ise İngilizce olarak ‘Türk beynini s…’, ‘Eşini, ülkeni s…’ şeklinde küfürler savurduğu ve Akıl’ın üzerine yürüdüğü öne sürüldü.

Dilekçede, site güvenlik görevlilerinin de araya girerek Itoudis’in fiziksel saldırıda bulunmasına engel oldukları iddia edildi.

Mehmet Akıl’ın, Itoudis’in sarhoş olduğundan şüphelendiği, küfür ve hakaretlerine cevap vermeyerek aracı bulunduğu yerden çektikten sonra evine döndüğü, konuyla ilgili site yönetiminin de tutanak tuttuğu belirtildi. Akıl’ın özür beklentisinin aksine Itouidis’in ertesi gün “gece sarhoş olmadığı tam aksine bilerek bu sözleri söylediği” şeklinde ifadeler kullandığı ileri sürüldü.

Şikayet dilekçesinde, “Şüpheli şahıs, İngilizce dilinde ve herkesçe bilinen sövgüleri, müvekkilin şeref onur ve milli değerlerine yönelik olarak sarf etmiş olup, suçtan zarar görülmüş olması nedeniyle tarafımızca da şikâyette bulunma zorunluluğu doğmuştur” denilerek, Itouidis hakkında soruşturma başlatılarak, kamu davası açılması talep edildi.

Şikayet üzerine Savcılık Dimitris Itoudis hakkında soruşturma başlattı. Itoudis’in gelecek günlerde ifade vermesi bekleniyor.

 

 

 

Türk Milleti’ne hakaret mi etti? Fenerbahçe’nin Yunan basketbol koçu Dimitris Itoudis hakkında soruşturma

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Fenerbahce gibi bir kulup bulmus bulmusta Yunani mi bulmus koc olarak. Basketbol koclari tukenmis mi Dunyada. Fenerbahce bu Yunanin sozlesmesini hemen fesh etmeli, mahkeme sonucu ne olursa olsun.

  2. Doğru ise, Fenerbahce kulübünün de gereğini yapması gerekir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!