Türk savunma sanayinden Londra’ya çıkarma

Türk Savunma Sanayii Londra DSEI 2019 Fuarında.

Türk savunma sanayinden Londra’ya çıkarma

Bugün açılan ve 13 Eylül 2019 tarihine dek sürecek olan dünyanın en önemli savunma sanayii fuarlarından Londra DSEI Uluslararası Savunma ve Güvenlik Fuarı’na, SSB öncülüğünde 42 Türk firması katılıyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir başkanlığındaki Türk heyeti, Londra’daki fuarda yabancı ülke heyetleri ile resmi görüşmelerde bulunacak.

londra dsei savunma sanayi fuarı

20. DSEI Uluslararası Savunma ve Güvenlik Fuarı, savunma-güvenlik endüstrisinin ve ülkelerin üst seviye resmi delegasyonlarının katılımı ile İngiltere’nin başkenti Londra’da 10-13 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Her 2 yılda bir yapılan bölgenin ve dünyanın en önemli savunma sanayii fuarlarından biri olan DSEI’a bu yıl 50’den fazla ülkeden, 1600’ün üzerinde uluslararası firma ve 35 binden fazla ziyaretçi katılacak.

londra dsei savunma sanayi fuarı

DSEI 2019’da, Ortadoğu, Afrika, Asya ve Güney Amerika ülkeleri başta olmak üzere bütün dünyadan katılımcılara yönelik olarak, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) liderliğinde Türk savunma sanayii firmalarınca üretilen savunma sanayii ürünleri ve hizmetlerinin tanıtım, pazarlama ve satışı gerçekleştirilecek.

Fuar sırasında Türk savunma sanayii firmaları tarafından üretilen zıhlı araç platformları, insanlı, insansız çeşitli kara ve hava araçları, deniz sistemleri, silah sistemleri, elektronik sistemler, mühimmatlar, simülatörler, askeri tekstil ürünleri, lojistik destek ürünlerinin tanıtım ve sunumları yapılacak.

londra dsei savunma sanayi fuarı

YERLİ ÜRETİM SİLAHLAR

Yerli üretim oranları her geçen yıl artış gösteren Türk savunma sanayi firmaları, iki yılda bir gerçekleştirilen DSEI (Defence and Security Equipment International / Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları) Fuarı İngiltere’deki ExCeL London Fuar Merkezi’nde.

Türkiye’nin en büyük, Avrupa Havacılık ve Uzay Kümeleri Birliği’ne üye 2’inci en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul, DSEI 2019’da Türk savunma sanayinin potansiyelini uluslararası etkin bir platformda anlatacak, kümelenmenin ve firmaların tanıtımını yapacak.

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, “SAHA İstanbul olarak bu yıl yurt dışı tanıtım çalışmalarına ağırlık verdik. İki yılda bir Londra’da gerçekleştirilen DSEI 2019 da, katılmayı planladığımız etkin platformlardan biriydi. 21 üyemizle birlikte DSEI 2019’de olacağız ve Türkiye’nin savunma sanayi potansiyelini dünyanın farklı ülkelerinden gelen ziyaretçilere anlatacağız” dedi. Keleş, katılımcılar arasında ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN gibi büyük firmaların yanı sıra farklı büyüklerde, savunma, havacılık ve güvenlik konusunda çeşitli alanda üretim yapan üyelerin de yer alacağını söyledi.

YENİ TEKNOLOJİLER ANA TEMA

Bu yıl ana teması yeni teknolojiler, sektörler arası iş birliği ve uluslararası iş birlikleri olacak.

Ziyaretçilerin son dönemde tüm dünyanın gündeminde olan yapay zekâ, otonom sistemler, robot bilimi ve büyük veri konularında en güncel bilgilere ulaşabileceği ve gelişmelere tanık olacağı fuar,  farklı ülkelerin hükumet temsilcilerini, silahlı kuvvetlerini, uluslararası ana yüklenici ve tedarikçi firmaların temsilcilerini ve tüm dünyadan savunma, havacılık ve güvenlik sektörü profesyonellerini bir araya getirecek.

londra dsei savunma sanayi fuarı