Türkiye Mavi Vatan'ı savunurken Selman Öğüt ve gericiler Kemalizme saldırıyor

'Pelikancı' olarak bilinen güruha bağlı olan Selman Öğüt, sosyal medya hesabından Kemalizme saldırdı, Erdoğan'ın 'Kemalizmi virüs olarak gösterdiğini' savundu.

Türkiye Mavi Vatan'ı savunurken Selman Öğüt ve gericiler Kemalizme saldırıyor
Türkiye Mavi Vatan'ı savunurken Selman Öğüt ve gericiler Kemalizme saldırıyor

VERYANSIN TV

Türkiye son günlerde tarikatları, cemaatleri tartışıyor.  Bir yandan da Mavi Vatan'da büyük bir mücadele veriyoruz. ABD, AB, İsrail ve Körfezdeki Arap ülkeleri Türkiye karşıtı ittifakı oluşturuyor. 17-25 Aralık operasyonlarına kadar Fetullahçıların kumpaslarına alkış tutan çevreler ise sosyal medyada Kemalizmi hedef alıp Türk milletini içerden parçalamanın derdinde.

Daha önce Mustafa Kemal Atatürk'e saldırdığı sözler sonrası tepki çeken Selman Öğüt isimli pelikancı sahneye çıktı.

İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Öğüt, yine Kemalizme saldırdı.

Sosyal medya hesabından "Kemalizm bir virüstür, devlet ise vücuttur. Virüs vücuda zarar verebilir, ama virüs virüstür, vücuda hükmedemez. Vücuda kalp ve beyin hükmeder. Erdoğan Kemalistlere devletin vücudundan temizlenen bir virüs türü olduklarını göstermiştir." diyen Öğüt, "Artık toparlanma süreci bitmiş diriliş dönemi başlamıştır. Kemalizm dahil her türlü virüs ya bünyeye alışacak ya da bünyeden atılacaktır." dedi.

Daha önce doçentlik sınavından kaldığı için Berat Albayrak'tan yardım dilenen Öğüt'ün mesajında Erdoğan'ı kullanması dikkat çekti.

Geçen sene Habertürk yayınında Atatürk'ü hedef alan Öğüt'ün “Kemalistler neler yaptı. Ezanı Türkçe okuttukları için özür dileyecekler. İkna odalarını unuttular. Haddini bil. Bu ülkede Müslümanlara zulüm edilmiştir” sözleri büyük tepki çekmişti.

BABASI FETÖ KANALINDA KALP KRİZİ GEÇİRMİŞTİ

Selman Öğüt’ün babası Salim Öğüt, 1 Kasım 2010 tarihinde FETÖ’nün yayın organı Mehtap TV’de yayınlanan “Günışığı” programına konuk olmuş ve canlı yayında kalp krizi geçirmişti. FETÖ’nün kanalında geçirdiği kalp krizi sonrasında uzun süre yoğun bakımda kalan Selman Öğüt’ün babası Salim Öğüt, 2012 yılında hayatını kaybetmişti. Fetullah Gülen ise üzüntülerini dile getiren mesaj yayınlamıştı.