Türkiye şu an bu soruyu soruyor: Abdullah Gül hasta mı?

Her milli bayramda olduğu gibi Türk halkı bu milli bayramda da aynı soruyu sordu: Abdullah Gül hasta mı? Abdullah Gül'ün paylaştığı tweet’te bayramı kutlaması ve Atatürk’ü anması dikkat çekerken, bazı sosyal medya kullanıcıları “Bu tweet’e en çok Kılıçdaroğlu sevinmiştir” ifadelerini kullandı.

Türkiye şu an bu soruyu soruyor:  Abdullah Gül hasta mı?
Türkiye şu an bu soruyu soruyor:  Abdullah Gül hasta mı?

VERYANSIN TV

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, görev yaptığı dönem milli bayramlarda yaşadığı rahatsızlıklarla hafızalara kazındı.
2011 yılında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için verilecek resepsiyon, Van Depremi nedeniyle iptal edilmişti. Ama Gül ve dönemn Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlunun Sheraton Oteli’ndeki nikahında şahitlik yapmıştı.

Gül, 30 Ağustos 2012 tarihinde, kulak rahatsızlığı gerekçesiyle Zafer Bayramı’nda yapılan törenlere katılmamış ve resepsiyon iptal edilmişti. Gül’ün 2013 yılı 30 Ağustos’ta Kayseri’deki programı, hastalanması nedeniyle iptal edilmişti.

Aynı yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde de rahatsızlanmıştı.

ABDULLAH GÜL’DEN MİLLİ BAYRAM VE ATATÜRK ANMASI

Şu sıralar muhalefetin ortak adayı olacağı konuşulan, CHP ve İyi Parti tarafından sıcak bakılan Abdullah Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı. Gül, “30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun, bu vesileyle Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Gül’ün bu sözleri şaşkınlık yaratırken, yapılan yüzlerce yorumda tepkiler yağdı.

İşte onlardan bazıları: