Türkiye, yeni haftaya yağışlarla başlayacak

Hava sıcaklıkları düşüyor, Türkiye genelinde termometreler eksi dereceleri gösterecek. Meteoroloji’den gelen son dakika haberine göre İstanbul için yılın ilk kar yağışı uyarısı yapıldı. Günlük tahmin raporlarının yayımlanmasının ardından gözler, en çok dikkat çeken illere çevrildi. Raporlara göre çarşamba günü yağışların kısa süreli azalmasının ardından başta Doğu Anadolu olmak üzere yurdun birçok bölgesi yağışlı havanın etkisi altına girecek. Ankara'da pazartesi günü kar beklenirken, İstanbul'da da perşembe günü karla karışık yağmur tahmin ediliyor.

Türkiye, yeni haftaya yağışlarla başlayacak

Soğuk hava tüm yurdu etkisi altına aldı.

Türkiye, yeni haftaya yağışlarla başlayacak. Hafta ortasında ise yurt genelinde sis bekleniyor.

Doğu ve iç kesimlerde kar, Karadeniz bölgesinde ise yağmur bekleniyor.

ANKARA’DA KAR DEVAM EDİYOR

Kar yağışı Ankara’da günler sonra yeniden başladı. Yeni haftanın ilk gününde de kar yağışı devam edecek.

TRT Haber’in aktardığına göre Hava Tahmin Uzmanı Fevzi Burak Tekin, “Ankara’da pazartesi günü çok bulutlu ve kar yağışlı olmasını tahmin etmekteyiz. Günün en yüksek sıcaklığı 2 derece olacak. Salı ve çarşamba günü başkentte yağış beklemiyoruz, perşembe günü yine hafif kar yağışı görülebilir” dedi.

İstanbul’da perşembe gününe dikkat

Tekin, İstanbul’da yağışlı havanın etkili olacağını belirterek şunları söyledi:

“İstanbul’da pazartesi günü çok bulutlu ve hafif aralıklarla yağmur var, rüzgar kuvvetli esecek. Hava sıcaklığı 7 derece olacak. Salı günü yağmur, perşembe günü ise karla karışık yağmur bekliyoruz.”

İzmir’de ise bu hafta yağış beklenmiyor. Sıcaklıklar 15 dereceye kadar yükselecek.