'Türkiye'de ödül almak için solcu olmak lazım' diyen Hakan Boyav'a İlyas Salman'dan yanıt

TRT1’de yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinin oyuncusu Hakan Boyav, Türkiye'de ödül alabilmek için solcu olmak gerektiğini iddia etti. Türk sineması oyuncusu İlyas Salman ise Boyav’a tepki gösterdi.

'Türkiye'de ödül almak için solcu olmak lazım' diyen Hakan Boyav'a İlyas Salman'dan yanıt

TVNET'te yayınlanan Sormasam Olmaz adlı programın konuğu olan oyuncu Hakan Boyav, Türkiye'de ödül alabilmek için solcu olmak ya da yaşam biçimi olarak solculara yakın olmak gerektiğini iddia etti.

Sinema sektöründe verilen ödüllerin adil olmadığını öne süren Boyav programda şu sözleri söyledi:

"Sanatın normlarına göre değil, kendi normlarına göre takılıyorlar. Nasıl ödül alabiliyorsunuz Türkiye'de? Ya politik görüş olarak solcu olacaksınız, veya yaşam biçimi olarak oradan birilerine daha yakın olacaksınız. Adil, nesnel bir değerlendirmeden çok uzaktır Türkiye'deki ödüller."

Kurtlar Vadisi dizisinin efsaneleşen müziğine ödül verilmemesini de eleştiren Hakan Boyav, "Muhafazakar dizi diye bir tane ödül vermediler. İki şey yapıyorlar, ya solculara ödül veriyorlar ya popülerlere ödül veriyorlar." ifadesini kullandı.

İLYAS SALMAN’DAN CEVAP

Türk sinemasının efsane oyuncusu İlyas Salman ise Boyav’a sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Salman, tepki gösterdiği paylaşımında, “Sana en azından sağcısın diye ödül vermemişler. Bana solcuyum diye yıllardır rol vermiyorlar, Hakan” ifadelerini kullandı.

“Solcu olduğu için ödül aldı” sözlerinde ise bahsedilenin kendisi olduğunu farkeden İlyas Salman 'Aa, laf çarptığı da benmişim, şimdi farkettim' dedi.