Türkiye'deki Formula 1'in biletlerinin fiyatları açıklandı

Büyük bir heyecanla beklenen Formula 1 yarışlarının Türkiye ayağındaki bilet fiyatları resmen açıklandı. Yapılan açıklamalara göre 15 Eylül'de satışa çıkacak olan biletler, ilk 24 saat yüzde 50 indirimle satılacak. Ayrıca biletler, günlük değil, üç günlük kombine şeklinde satın alınabilecek.

Türkiye'deki Formula 1'in biletlerinin fiyatları açıklandı

Ülkemizdeki Formula 1 hayranlarını sevindirecek geçtiğimiz haftalarda geldi. 9 yıl sonra, Formula 1 yarışlarını yeniden Türkiye'ye geldi. 

Intercity İstanbul Park Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak tarafından yapılan açıklamalarda, uzun yıllar sonra yeniden Türkiye'ye gelecek Formula 1 yarışı için uygun bir fiyat belirlediklerini açıklamıştı. Ancak o dönemlerde yapılan açıklamalarda, biletlerin ne zaman satışa çıkacağı, nereden temin edileceği ve tribün fiyatlarının ne olacağı gibi detaylar verilmemişti. Şimdi tüm bu detaylar belli oldu.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre 13-15 Kasım arasında gerçekleşecek Formula 1 yarışlarına ait biletler, 15 Eylül itibarıyla satışa sunulacak. Biletix üzerinden satın alınabilecek biletler, üç günlük kombineler halinde satışa sunulacak. Yani bir vatandaş, bir günlük bilet alamayacak. Aldığı biletle de 3 gün boyunca Formula 1 heyecanını yaşayacak.

Yapılan açıklamalara göre Biletix üzerinden gerçekleşecek bilet satışları, saat 12:00 itibarıyla satışa sunulacak ve ilk 24 saat boyunca kampanya yapılacak. Bu kampanya kapsamında da vatandaşlar, kombine biletleri yüzde 50 indirimle satın alabilecekler. Fiyatlarla ilgili değerlendirmede bulunan Intercity İstanbul Park Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, dünyanın en ucuz Formula 1 biletlerini satacaklarını ifade ediyor.

Yapılan açıklamalara göre 13-15 Kasım tarihlerinde Türkiye'de yapılacak Formula 1 yarışlarına ait biletler, 14 farklı kategoride sunulacak. 

İşte Türkiye'de yapılacak Formula 1 yarışının fiyatları