Türkiye'den İsrail'e Enes Kanter tepkisi

İsrail'in Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Gilad Erdan, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in manevi oğlu olan basketbolcu Enes Kanter ile buluştu, fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği ve Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç'tan Erdan'ın paylaşımına tepki geldi. 

Türkiye'den İsrail'e Enes Kanter tepkisi

İsrail'in Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Gilad Erdan, hakkında yakalama kararı olan FETÖ’cü basketbolcu Enes Kanter ile ABD’de görüştü. Erdan, Kanter ile birlikte çekilmiş fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Enes Kanter'le bu hafta tanıştığını ve kendisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtı olduğu için bedel ödediğini savunan Erdan'a sosyal medyada tepki yağdı. 

'HİÇ ŞAŞIRTMADI'

Türkiye'nin BM Daimi Temsilciliği, Twitter hesabından, "Netanyahu'nun temsilcisinin bir terör örgütünün sponsoru ve sözcüsüyle görüşmesi hiç şaşırtmadı. FETÖ ve PKK terör örgütleriyle iş birliği yapanlar utanç duygusundan yoksundur. Terörizme ve aşırılığa karşı mücadele, haysiyet ve dürüstlük gerektirir." açıklamasında bulundu. 

'EFENDİSİNİN YAHUDİLER HAKKINDAKİ HASTALIKLI GÖRÜŞLERİNİ DE PAYLAŞTINIZ MI?'

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç da, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in Yahudilerle ilgili sözlerini hatırlatarak, "İsrail halkı, (FETÖ elebaşı Gülen'in) sözcüsüne gösterdiğiniz sıcak karşılama ve desteği göz önünde bulundurarak, efendisinin (Gülen) Yahudiler hakkındaki hastalıklı görüşlerini de paylaştığınız sonucuna varmalı mı? 'Antisemitizme karşı' ilişki kurmayı alenen taahhüt ettiğiniz iş birliğinin temeli bu mu olacak? Yazıklar olsun." ifadelerini kullandı.