Türkiye’den Tunus’a 5 milyon dolar hibe!

featured

Türkiye, koronavirüs salgını nedeniyle Tunus’a 5 milyon dolar hibe nitelikli finansal destek verecek.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında KKTC, Nijer, Kongo ve Nijerya’ya sağlık alanında hibe yapılmasına dair milletlerarası antlaşmalar da yayınlandı.

Türkiye, Covid-19 salgını sebebiyle Tunus’a 5 milyon dolar hibe nitelikli finansal destek verecek.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan milletlerarası andlaşmaya göre, 5 milyon doları aşmayacak şekildeki hibe nitelikli katkı tek dilim halinde ödenecek.

Aynı gazetede, KKTC, Nijer, Kongo ve Nijerya’ya sağlık alanında hibe yapılmasına dair milletlerarası antlaşmalar da yayımlandı.

Dışişleri Bakanlığı, kasım ayında da Afganistan’a 75 milyon dolarlık yardım yapacağını duyurmuştu.

Türkiye’den Tunus’a 5 milyon dolar hibe!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 sene önce

  Destekliyorum..Yumusak guc kavramina uygundur. Oralara zamaninda silahla gidenler er gec kovulacak oralardan.Basta fransa…Turkiye ise buyuyemezse yokolur.Hepsi bizim gonul cografyamizin icindedir..Yillardir yata yata ne dogudaki turk dunyasina ne Balkanlara ne kuzey afrikaya ne ortadoguya gostermemiz gereken ilgiyi gostermeyip buralari somurgeci sirtlanlara biraktik..Ticaret dahi yapamadik..Ne buyuk aptallik..Bizim begenmedigiz yerlerde ingiliz fransiz hic begenmemezlik etmedi ama…muhalefetin kucuk dunyalari anlayamaz bu isleri..Zipciktinin biri cikar simdi bunlar neo osmanlici der…Hadi ordan der gecerim.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Keşke imkanımız olsa da 5 değil 500 milyon verebilsek. Bir zamanlar herbiriyle 2-3 milyar dolar ticaret yaptığımız Libya’da ve Mısır’da emperyalistler Kaddafi ve Mursi’yi devirince ticaret sıfırlandı. Kukla köpeklerini koydukları Mısır ile ticaret hacmimiz hala yerlerde sürünüyor ama müdahale ettiğimiz Libya’da önce 2 milyar sonra 5 milyar dolara çıktı. Savaaş tamamen durup da ülkenin inşası başlayınca 10 milyara bile çıkabilir. Büyük ülke stratejisi budur işte.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  verin verin belki farkinda degilsiniz ama milletin en az 1/4 ü evine ekmek,öteberi almakta zorlaniyor.belki farkina varırsınız diye yazdım

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Türk mallarına ambargo koyup ekonomimize darbe vuran ülkeye yardım neden ediliyor?
  https://www.dunya.com/ekonomi/arap-dunyasiyla-krizimiz-buyuyor-haberi-486045

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  TL ile yapsınlar bari.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!