Türkiye’nin ‘dili’ CNN muhabirini 'şaşırttı': Bu tam da…

CNN International muhabiri Clarrisa Ward, ABD'de Donald Trump yanlılarının Kongre binasını işgal etmesi üzerine Türkiye’den yapılan ‘Endişeyle takip ediyoruz’ şeklindeki açıklamları ‘şaşırtıcı’ bulduğunu söyledi.

Türkiye’nin ‘dili’ CNN muhabirini 'şaşırttı': Bu tam da…

Kongre baskınıyla ilgili Türk Dışişleri’nin ‘Endişeyle takip ediyoruz’ açıklamasını canlı yayında okuyan CNN İnternational muhabiri Clarrisa Ward, "Benim şaşırtıcı bulduğum Türkiye, ki aslında tam olarak ABD’nin düşman veya benzer bir şey olan bir ülke değil" dedi. Ward, şu ifadeleri kullandı: 

‘ABD BASIN AÇIKLAMASINDA GÖRMEYE ALIŞIK OLDUĞUMUZ DİL’

"Bu dil, tam da bir kriz veya ayaklanma durumunda bir Ortadoğu şehrinde olan ABD vatandaşlarına yönelik ABD basın açıklamasında görmeye alışık olduğumuz dil. Türkiye gibi bir ülkenin kendi vatandaşlarını ABD'nin başkentinde dolaşmanın tehlikelerine karşı uyarmak için böyle bir dil kullandığını görmek oldukça şaşırtıcı."

Dışişleri Bakanlığı, ABD'de meydana gelen olaylar için yaptığı açıklamada, gelişmelerin endişeyle takip edildiğini belirterek, "ABD'deki tüm tarafları itidal ve sağduyuya davet ediyoruz" demişti. Açıklamada "ABD'deki vatandaşlarımızın kalabalık mekanlar ve gösteri yapılan yerlerden uzak durmalarını tavsiye ediyoruz" ifadelerine yer verilmişti.