Türkiye'yi ağlatan orman işçisinden sevindiren haber

Manavgat'taki yangın söndürme çalışmasında, alevler yangın söndürme aracını sarınca 'güvenli bölgeye kaç' talimatı karşısında aracı bırakmayan orman işçisinden sevindiren haber geldi.

Türkiye'yi ağlatan orman işçisinden sevindiren haber

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki ormanlık alanda yangına müdahale eden bir arazöz ekibinin yükselen alevlerin arasında yaşadıkları zor anların yansıdığı telsiz konuşmalarında, bir işçinin son dakikaya kadar bölgeden ayrılmayacaklarını söylemesi, sahadaki mücadeleyi gözler önüne serdi.

Kızıldağ Mahallesi'nde yerleşim yerlerini de tehdit eden ormanlık alandaki yangına müdahale eden S30 kodlu bir arazöz ekibi, birden yükselen alevlerin arasında kaldı.

Arazöz ekibine, "Tehlikeli bir durum varsa aracı terk et. Helikopter su atacak." yanıtı verildi.

Arkadaşlarının araç dışında olduğunu belirten arazöz ekibinden bir işçi, telsiz anonsunda,"Onlar gelmeden gitmem buradan, helikopter gelsin su atsın" ifadelerini kullandı. Orman İşçisine bu kez, "Özgür, helikopter geliyor, güvenli bölgeye kaç, aracı boşalt." talimatı verildi.

Ekip arkadaşları adına konuşan işçinin, "Son dakikaya kadar ayrılmayacağım bölgeden, helikopter su atsın" anonsunu duyan mesai arkadaşları gözyaşlarına hakim olamadı.

Orman genel Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda kahraman işçi ve arkadaşlarının sağ salim kurtarıldığı belirtildi.

"Arkadaşlarının ısrarına rağmen yanmak üzere olan aracını bırakmayarak görevine devam eden kahramanımızı kurtarmak için yoğun bir mücadele verdik. Çok şükür sağ salim kurtardık. #YeşilVatan için mücadelemiz son ateş sönene kadar devam edecek. #OrmanVatandır"