Tutuklu gazeteci Furkan Karabay’dan ilk mesaj

Önceki gün tutuklanan gazeteci Furkan Karabay, Silivri Cezaevi’nden ilk mesajını gönderdi. Karabay, “Namuslular, namussuzlardan daha cesur olmadığı sürece hiçbir şey değişmez. Destek veren herkese teşekkürler. Namussuzlarla kalemimizle savaşmaya devam!” ifadelerini kullandı.

featured

Gerçek Gündem editörü Furkan Karabay, cezaevinden mesaj gönderdi.

Mahkeme tutanağını haber yapması sebebiyle geçtiğimiz perşembe günü çalıştığı ofisin önünde gözaltına alınan gazeteci Karabay, savcılığa sevk edilmişti.

Savcılığın “kamu görevlisini hedef gösterme” ve “hakaret” suçundan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk ettiği Karabay hakkında tutuklama kararı çıkmıştı.

Silivri 9 No’lu Cezaevi’ne gönderilen Karabay, avukatları aracılığıyla ilk mesajını iletti. Karabay’ın X hesabından paylaşılan mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Namuslular, namussuzlardan daha cesur olmadığı sürece hiçbir şey değişmez. Destek veren herkese teşekkürler. Namussuzlarla kalemimizle savaşmaya devam!

Marmara Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu 9 Nolu Kapalı Cezaevi C/71″ 

Tutuklu gazeteci Furkan Karabay’dan ilk mesaj

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Bu sozde Savcilar talimatla hareket edip tehlikeli gordukleri herkezi kilifa uydurup tutukluyorlar. Halbuki gazeteci ifade ozgurlugunu Anayasadan alir. Bu AKP lestirilmis Yargida Anayasaya saygi duyup takan olmadigina gore daha muhalif gelen cook gazeteci tutuklanacaktir.
    Cok doğru soylemis “Namuslular, namussuzlardan daha cesur olmadığı sürece hiçbir şey değişmez”
    Maglesef 22 yildir namussuzlar namuslulardan daha cesur olmuştur.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!