Twitter, Hamaney’i sansürledi

İran'ın ABD üslerini vurmasının ardından ABD'nin sosyal medya platformu Twitter yine Trump'ı sevindirecek karar aldı. Twitter, İran dini liderinin yüz binlerce kişi tarafından takip edilen hesabını engelledi.

Twitter, Hamaney’i sansürledi

Twitter, “hesapta olağan dışı etkinlikler tespit ettiği” gerekçesiyle Hamaney’in hesabını geçici olarak askıya aldı. Twitter’dan konuyla ilgili detaylı bir açıklama gelmedi.

ABD’Yİ ELEŞTİREN SANSÜRLENİYOR

“#TurkeyFightsISISandYPG” etiketi geçtiğimiz aylarda Twitter gündeminde birinci olmuştu. Türkiye’nin teröre karşı mücadelesinin anlatıldığı #TurkeyFightsISISandYPG tagi Twitter tarafından sansüre uğrayıp dünya gündeminden düşürülmüştü.

Twitter, Donald Trump’a #MahvolursunTrump etiketini paylaşan Doğu Perinçek’e sansür uygulamış, sansürde yaşanan gecikme için de Trump’tan da özür dilemişti.

Twitter, 31 Aralık 2019’da ABD’nin Bağdat Büyükeçiliği binası önündeki eylemlerde yer alan Asaib Ehlil Hak örgütünün lideri Kays Hazali’nin hesabını sildi.

300 binin üzerinde takipçisi bulunan Hazali’nin hesabının silinmesinin, İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis’in ABD saldırısında öldürülmesinden sonra gerçekleşmişti.

TOKAT FOTOĞRAFI PAYLAŞMIŞTI

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney ABD’ye yönelik Kasım Süleymani misillemesinin ardından “Bu bir tokattı” açıklamasında bulunmuştu. Hamaney’in resmi internet sayfasında da ABD Başkanı Trump’ın yüzüne tokat izi yerleştirilmiş bir fotoğraf paylaşıldı.