Twitter’da Adnancı ve Furkancı istilası

featured

Adnan Oktar ve Alparslan Kuytul’un müritleri, bot hesaplarla suç örgütlerinin propagandasına devam ediyor.

Sosyal medya bugüne kadar çeşitli terör örgütleri ve suç örgütleri tarafından propaganda aracı olarak hep kullanıldı. Hâlâ FEFÖ ve PKK terör örgütlerinin yandaşları firar ettikleri ülkelerden, girdikleri deliklerden Türkiye düşmanlığına devam ediyorlar. Ancak öyle iki grup var ki Twitter’da yaptıklarıyla bütün kullanıcılara illallah dedirtti.

“Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü”nün lideri Adnan Oktar, Temmuz 2018’den bu yana tutuklu. Kendisiyle birlikte onlarca örgüt üyesi de hapiste. Ancak bu çıkar grubunun büyük bir bölümü dışarda ve hergün sosyal medya üzerinden Adnan Oktar ve arkadaşlarını aklamaya çalışıyorlar. Twitter’da hergün Oktar lehine açılan etiketler ile örgüt üyeleri hazırladıkları görselleri ve videoları paylaşıyorlar. Çoğu sahte hesaplardan yapılan binlerce paylaşım, belirledikleri etiketin kısa sürede “trend topic” (TT) olmalarına yol açıyor. Adnancıların eylemleri bununla bitmiyor. Esas can sıkıcı taraf, TT listesindeki bütün etiketlere ve o gün popüler olan aramalara kendi propaganda videolarını bulaştırmaları. Herhangi bir konuda arama yapan veya gündeme dair bir etikete tıklayan kullanıcılar karşılarında Adnancıların hazırladıkları görseller ve videolara maruz kalıyor. Adnancı hesapların sayısı o kadar fazla ki engellemekle baş edemeyen çok sayıda kişi, sırf bu yüzden twitter kullanmayı bırakıyor.

Adnancılar kadar organize şekilde sosyal medyayı kullanan bir diğer grup ise Alparslan Kuytul’un serbest bırakılmasını isteyen Furkancılar. 5 ayrı suçtan 21 yıla kadar hapsi istenen Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul içerde ama fikirleri ve müritleri rahat bir şekilde örgütün propagandasını yapmaya devam ediyorlar.

Furkan Vakfı adı altında faaliyet yürüten yapı, sosyal medyadan hergün Trend Topic’e giren başlıklar altında Alparslan Kuytul’a özgürlük çağrısı yapıyor. Kapatılan vakfın internet sitesi ise sorunsuz şekilde yayına devam ediyor. Kuytul’un cezaevinden yaptığı çağrılar sitede yayınlanıyor.

 

Twitter’da Adnancı ve Furkancı istilası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!