Sosyal medyada kışkırtmasız gün yok! Tepki çeken video için 'ırkçı kadın tutuklansın' çağrısı

Sosyal medyada "etnik kışkırtma" içeren kışkırtmalara bir yenisi daha eklendi. Batman'da intihar ederek yaşamına son veren ve cinsel taciz iddiaları gündeme gelen İpek Er, Sakarya'da mevsimlik işçilere yapılan saldırı ve Afyonkarahisar'da ölümle sonuçlanan başka bir saldırı sonucu 1 kişinin yaşamını yitirdiği olayları öven bir kadın sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

Sosyal medyada kışkırtmasız gün yok!  Tepki çeken video için 'ırkçı kadın tutuklansın' çağrısı

Son haftalarda sosyal medyada gerçekle ilgisi olmayan "Kürtler öldürülüyor" kışkırtmasının bir benzeri bu kez "ülkücü" görünümle ortaya çıktı.  

Sosyal medyada "etnik kışkırtma" içeren provokosyonlara bir yenisi daha eklendi. Batman'da intihar ederek yaşamına son veren ve cinsel taciz iddiaları gündeme gelen İpek Er, Sakarya'da mevsimlik işçilere yapılan saldırı ve Afyonkarahisar'da ölümle sonuçlanan başka bir saldırı sonucu 1 kişinin yaşamını yitirdiği olayları öven bir kadın sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

Kışkırtma videosunun yayılması sonrası sosyal medyada #IrkçıKadınTutuklansın etiketiyle paylaşımlar yapıldı.

Kişinin müzik eşliğinde dans ederek sarf ettiği, "Çavuşumuz koydu, Sakarya koydu, Afyon koydu" şeklindeki ırkçı ve cinsiyetçi söylemlere büyük tepki geldi. 

Tepkileri üzerine toplayan genç kadın tepkileri üzerine bir video daha yayınladı.

İşte Twitter'da gündem olan o 2 video: